10.10 skype mikrofon Ses Sorunu

Başlatan condor, 12 Nisan 2011 - 22:34:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

condor

S.A.

Ubuntu 10.10 kullanmaktayım ve yeniyim.
Forumdaki Skype mikrofon sorunu ile ilgili bütün başlıkları okudum fakat çözüm bulamadım.

Karşı tarafa sesim gitmiyor.

Donanımım ;

:~$ sudo lspci | grep Audio
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)
01:00.1 Audio device: ATI Technologies Inc RV620 Audio device [Radeon HD 34xx Series]

Ayrıca Alsamixer ile oynama yaptım ve mikrofon vs. hepsi en üst seviyeye getirdim. MM işareti bulunanları ise 00 olarak ayarladım.

Herşeyi denememe rağmen karşı tarafa sesim gitmedi.
Ses tercihlerinde girişte sadece bir seçenek var oda seçili.

Yalnız karşı tarafa pc nin sesleri gidiyor, benim ses yok (:

Windows ta hiç sorunsuz çalışıyor.

Bütün ayarlar ile oynadım denedim tek tek ama sonuç nafile...

Şimdiden sağolun...

sem

Merhabalar...

alsamixer

Burada mikrofonla ilgili olan giriş çıkışları kontrol edin ve kapalaı olmadığından emin oldun... Kapalı ise aşağısında MM gibi işaret olur. Kapalı olan varsa m tuşuna açarak "mute" modundan çıkartabilirsiniz ve aşağı - yukarı ok tuşları ile seviyesini ayarlayabilirsiniz...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

condor

Yukarıda belirtmiştim dikkatinizden kaçtı sanırım.
Giriş ve çıkışları kontrol ettim.
Alsamixer'deki ayarları yaptım seviyeleri ayarlarım MM  yani mute konumundakileri M tuşuna basarak açtım.
Şuan hiçbir MM durumu yok.

sem

Evet gözümden kaçmış, kusura bakmayın, demek ki çok yorgunken ileti atılmayacakmış bundan sonra =)

Umarım sorun çözülür, iyi geceler...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sema

Sinaptik'ten şunu yükleyip bakar mısınız: linux-backports-modules-alsa-2.6.31-15-generic Yalnız çekirdek sürümünüz hangisiyse indirdiğiniz paket ona uygun olsun, uname -r çıktınızdan bakabilirsiniz. Sonrasında ses ayarlarını tekrar kontrol edersiniz, deniyor:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=8397068

Ek: Skype yazmışsınız da şimdi farkettim, sanırım mikrofon sorunu sadece Skpe'a ait değil?
susema

condor

dediğinizi yaptım fakat değişen birşey olmadı sorun halolmadı.

Evet sadece skypede değil genel olarak micde bir sorun var.Windows'a geçtiğimde mic kullanabiliyorm ama ubuntuda bir sorun teşkil etti..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Nisan 2011 - 16:27:05

Yardım edecek yokmu?

sema

Hangi paketi yüklediniz, tam ismi? Verdiğim linkte başka çözüm yolları da var, inceleme şansınız oldu mu? Şu mesela:

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=8403990&postcount=13

İngilizce sorun olursa yardım edelim, o da çözüm olmazsa aynı linkte bir öneri daha var.
susema

kulkke

aynı sorun bende de var; çözümü var mı bildiğiniz?

-----

bu arada, aynı sorunu ben de yaşadım diye, büyük olasılıkla sizinki o yüzden değildir ama, terminalden baktığım ses ayarları yerine pulseaudio ayarlarına baktığımda kısık sesli bir ayar gördüm mikrofon için. değiştirdim geçti.