Güncelleştirme Sonrası Açılmama

Başlatan Emrets61, 09 Aralık 2011 - 22:47:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emrets61

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır Ubuntu kullanmıyordum ve gireyim dedim. Sanırım en son 11.04 sürümü vardı. Fakat 11.10 çıkmış olduğunu söyledi ve ben de güncellemeyi denedim. Güncelledikten sonra Ubuntu'yu açınca TTY ekranında kalıyor. Alt + F7 yapsam da o ekranda Ubuntu açılmış bir durumda bulunmuyor. Ne yapabilirim arkadaşlar? Önemli dosyalarım vardı içinde.

decent

Seçenekler :
1- CD ile sistemi başlatıp dosyalarını başka yere aldıktan sonra temiz kurulum.
2- TTY ekranından aşağıdaki komutları yürütün:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get -f install
sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop unity
sudo dpkg-reconfigure -a

ve ardından ekran kartı sürücünüzü (marka/model ?) yükleyebiliriz.

Emrets61

Çok teşekkürler. Şimdi komutları uygulayacağım. Ekran kartım ATI Radeon HD5850. Güncelleştirme sonrası yüklemek için Linux sürümlü sürücüsünü indirmiştim.

zeusmaster

ya ikinci seferdir aynı sorunu yaşıyorum.Gene güncelledim ve açılmadı makinem ve sıfır kurulum yaptım şimdi.Artık güncelleme falan yapmayacağım :)
Up and Running...

Emrets61

Hala durum aynı. Baştan kurulum yapacağım. Kötüsü o kadar şey gidecek.

if

@Emrets61, baştan kurulum yapmanıza gerek yok. Önce elle kurduğunuz ATI sürücüsünü kaldırmanız gerek. Sonra sistemin sunduğu sürücüyü kurar güncelleme yaparsınız, ardından masaüstüne düşünce elle sürücü kurabilirsiniz. Aynı minvalde forumda başlıklar açılmıştı. Onların içinde gerekli adımları bulabilirsiniz.

zeusmaster

Alıntı yapılan: Emrets61 - 09 Aralık 2011 - 23:51:54
Hala durum aynı. Baştan kurulum yapacağım. Kötüsü o kadar şey gidecek.
Hocam canlı cd ile açıp dosyalarına ulaşabilrsin sonra da istediğin yere yedekle.
Up and Running...