Tarayıcı flash sorunu

Başlatan ozzy, 13 Mart 2011 - 18:07:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozzy

selamlar. firefox ve chrome'da flash video ya da oyun oynadığımda, başka bir sekmede açtığım site sebebiyle bir önceki sekmelerdeki videonun olduğu yer bembeyaz oluyor ve çalışmıyor. operada böyle bir sorun yok. bunun sebebi ne olabilir?

ubuntu 10.10 64 bit kullanıyorum.

DoGuKaN

Aynısı bana da oluyordu. Adobe Flash Player PPA'sı buldum ve oradan 10.3 versiyonunu kurdum. Şu anda sorunum yok fakat bu yöntem bir çözümden çok son çare olarak değerlendirilmeli. Bu konularda daha deneyimli kişilerin yardımcı olmasını bekleyebilirsiniz.

bLaCkSouL

Benim de flash player ile ilgili bir sorunum var. Konu kirliliği olmasın diye buraya yazmak istiyorum. Video sitelerinde video izlerken tam ekran yaptığımda arada bir tam ekrandan çıkmıyor ve bütün ekran bembeyaz bir hale geliyor. Sistemi kullanamaz duruma geliyorum. Ancak ctrl+alt+f1 komutu ile terminale düşüp ardından ctrl+alt+f7 ile tekrardan X'e dönerek devam edebiliyorum. Acaba bunun için bir çözüm var mıdır?

decent

sudo add-apt-repository ppa:sevenmachines/flash
sudo apt-get update
sudo apt-get install flashplugin64-installer

bLaCkSouL

Az önce gösterdiğiniz gibi 64bit flash sürümünü kurdum. Sorun hala geçmiş değil. Özellikle tam ekrandan ESC tuşu ile çıkarsam oluyor bu olay. Arada sırada video oynatıcı üzerindeki geri dönüş tuşunda da yapıyor. Eskiden karşılaştığım bir problemde flash ayarlarındaki donanım hızlandırmasını kapatıyordum. Onu da denedim fakat videolar takılmaya başladı. Ben de geri açtım. Hala sorunun kaynağını bulabilmiş değilim.

Bu problem iki tarayıcıda da mevcut. Chromium ve Firefox.

decent

Sistemde gnash varsa kaldırmayı deneyebilirsiniz.
Özellikle youtube videolarını UMPLAYER ile izleyebilirsiniz.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.