uget yazılımı arızası

Başlatan teksalih, 20 Haziran 2010 - 05:01:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teksalih

merhaba arkadaşlar uget programı sürekli olarak setting e girdiğimde bana clipboard option menüsünü getiriyor ben özelliklere girmek istiyorum clioboard ayalarına değil? tekrar mı kurayım nasıl düzelir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Haziran 2010 - 05:02:41

çıldırmak üzereyim amele program hız limitine uyuyor 8mbit bağlantı var 63 kb ile indiriyor:S off

ironic

Olmayan menüyü gösterecek değil herhalde. Eğer yeterli görmüyorsan Fatrat, gwget gibi alternatiflere yönelebilirsin. Uğraşırım dersen, aria2 gibi güzel uçbirim uygulamaları mevcut.

teksalih

3 stunlu bu menünün 2. seçeneği clipboard option en alttaki programın ayalrarını açması gerekmiyormu?

ironic

Settings bölümü 2 sekme . Bu sekmelerin birisi, Clip option ile girilen bölüm.zaten Yukarda verdiğim diğer önerileri deneyebilirsin. Uget oldukça sade bir uygulama çok fazla şey bekleme.

teksalih

ironik daha önce kullandım o bölüm ayarları açıyor ama yeni ubuntu kurduğumda açmadı bir sorun var,, çok fazla şey beklemiyoru programdan özelliği kadar birşey bekliyorum

krwlng

Ben bugün çevirisi için kurmuştum, settings bölümü açılıyor, ancak ayarlar bölümü ile pano bölümü aynı form üzerinde iki sekme olarak açılıyor, yani pano ayarlarını açınca sekmeli olarak ayarlara da ulaşmanız lazım. bendeki sürüm 1.5.0.2, sistem sürümü 10.4.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

greenj

Arkadaşlar merhaba, ben UGET ile youtube videosu indirmeye çalıştım. UGET diyor ki indirmek istediğin şeyin url adresini kopyala yapıştır. Ben de öyle yaptım ama video inmedi !! HTML kodu indi yani bir text indi. O text'i totem player ve vlc player'a atıp izlemeye çalıştım olmadı.
Ubuntuda nasıl youtube videosu indirip bilgisayarımda izlerim, yardımcı olur musunuz? Yoksa UGET yanlış bir seçim miydi?

sipazilla

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8955.0/topicseen.html bu başlığı incele aynı zamanda miro adlı programla hem indirebilir ve izleyebilirsin

greenj

O sayfaları okudum, önerilen çözümleri denedim. Sağolsun bir arkadaş UmPlayer'ı tavsiye etti, denedim, beğendim, onda karar kıldım. Sorunum halledildi.  Ben firefox'a fazla eklenti kurmak taraftarı değilim. NoScripts eklentisi ise beğenerek hatta beğeniden öte duygu ve düşüncelerle (işlevlerinden dolayı) kullandığım bir eklenti. NoScripts eklentisi olduğu için firefox'umda, video indirici firefox eklentilerini kullanamıyorum, noscripts izin vermiyor. Benim de buna bir itirazım yok, sadece firefox eklentisi olmayan bir yol arıyordum video indirmek için. Kullananlar bilir, windowsta bir program vardır "youtube downloader" isminde.  İşte ubuntuda da aynı işlevi UmPlayer görüyor. Youtube'da beğendiğin bir video/klip varsa url'sini UmPlayer'a kopyalayıp yapıştırıyorsun, UmPlayer onu bilgisayarına indiriyor. İndirmek istemezsen sadece izlemek istersen yine Umplayer'dan izleyebiliyorsun hem de firefox'u açmadan. UmPlayer aynı zamanda vlc, totem player gibi bir çoklu medya oynatıcısı. Harika diyebilirim. Diğer önerilerde ise bu işlevlerin tümünü bulamadığımı itiraf etmeliyim.

sipazilla

@greenj probleminin çözüldüğüne sevindim. bende senin gibi tarayıcıya eklentilerle yüklenmeyi sevmiyorum. noscripti windows kullandığım geçmişimde kullanıyordum linuxde kullanmaya ihtiyaç duymadım. adblocku ise squid ve squidguard ikilisine easylisti ekleyerek eledim. videolar anlamadığım bir sebepden dolayı artık /tmp dizinine düşmüyor o yuzden flashgot wget ikilisi işimi görüyor.