Sunucu kiralamak.

Başlatan MURATSPLAT, 06 Ekim 2008 - 10:18:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MURATSPLAT

Bir sunucu kiralamak istiyorum. Bu konuda pek bir tecrübem yok. Kafama Takılan bazı sorular var.

Bunlar;
   1- Türkiyede bu işi yapan bir firma var mı ? Sunucuların fiziksel olarak  Türkiye de  olan.
   2- Linux da   bash ve sh baya hakimim bu  nedenle C panel gibi yönetim araçlarına ihtiyacım olur mu ubuntu server için ?
   3- Sizin daha önce çalıştığınız sağlam Sunucu kiralama şirketleri var mı ? Yabancıda olabilir.

İlginiz için şimdiden teşekkürler..
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Bedreddin

1) Evet Türkiye'de de verimerkezleri ve bu verimerkezlerinde barınan sunucular var.
3) www.r10.net'ten ilgili bölümü takip ederseniz şirketler hakkında yorumlara ulaşabilir, seçiminizi ona göre yapabilirsiniz ;)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

eren

Artık ülkemizde de fiber optik yüksek hızda bağlantılar olduğu için Türkiye de makine barındıran çok sayıda firma var. Özellikle Sabancı Center da bulunan makinelerin yurt dışı çıkışları çok yüksek.

Sunucu seçimi konusunda en iyi site http://www.hostbul.net dir. Hangi firma sunucusunu nerede barındırıyor hangisinin vergi levhası var hepsi yazıyor. Ayrıca bu site kadar büyük çaplı bir site düşünmüyorsanız yıllık 50-70 ytl arasında mükemmel sunucular verenler var. (CPU kullanım oranı %5'i geçmemek kaydı ile) Hostbul size yardımcı olacaktır.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Birde sunucu alırken CPU ve RAM kullanım izinlerine mutlaka dikkat edin yoksa tatsız süprizler ile karşılaşabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

fecre

Türkiyedeki sunucu fiyatları uçuk bence.
Ben yurt dısından kiraladım su an akadar. Örnek keyweb ve ovh.net ödemler paypal üzeri linux ubuntu sanırım 45 euro oldu.
server özelliklerini yazayım bu fiyata olanınki

cpu celeron 1.2 yada 2 ghz
ram 1024
hdd 250 gb
trafik 100 mbit ve sınırsız.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: fecre - 26 Ekim 2008 - 02:03:42
Türkiyedeki sunucu fiyatları uçuk bence.
Ben yurt dısından kiraladım su an akadar. Örnek keyweb ve ovh.net ödemler paypal üzeri linux ubuntu sanırım 45 euro oldu.
server özelliklerini yazayım bu fiyata olanınki

cpu celeron 1.2 * ya da 2 ghz
ram 1024
hdd 250 gb
trafik 100 mbit ve sınırsız.

bir kaç link verebilir misin ?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250