UBUDSL adsl modem kurulumu

Başlatan Gökhany, 15 Şubat 2010 - 04:51:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

modprobe -l *cxacru* ne diyor?
Yakalayabildiğim tek hata o burada.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nergal

dark@ubuntu:~$ modprobe -l *cxacru*
kernel/drivers/usb/atm/cxacru.ko
dark@ubuntu:~$

şeklinde bir çıktı aldım.

Bu arada ueagle ile de uğraşmaya devam ediyorum. Hangisi tutarsa şeklinde:) Önceki sayfada vermiş olduğunuz linkte de benimle aynı problemi yaşamışlar.
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/11/6793.jpg

Fakat orda anlayamadığım bazı yerler var ve devam edemiyorum bu yüzden. Roaring Penguin ve 'br2684ctl' driverlerı indirildikten sonra aşağıdakilerin yazılmasını istemiş:
# br2684ctl -b -c 0 -e 0 -a 0.32
br2684ctl[5271]: Interface "nas0" created sucessfully
br2684ctl[5271]: Communicating over ATM 0.0.32, encapsulation: LLC
br2684ctl[5271]: Interface configured

'-e 0' = My ISP demiş orda benim yazmam gerekenin ne olduğunu anlayamadım.
yani uçbirime  br2684ctl -b -c 0 -e 0 -a 8.35 gibi bir şey mi yazmam gerekiyor?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Nisan 2011 - 20:01:27

Sayın heartsmagic, asıl konu UbuDSL olduğu halde ueagle için de burdan yazdığım için öncelikle özür diliyorum... Verdiğiniz linkte yüklenmesi gereken tüm paketlerle beraber her şeyi indirip derlemeyi yaptım. Verilen kodların da tam karşılıklarını alıyorum. En son setup interface alanına nas0 yazıp sudo ile bağlan dediğimde "connected" yerine bekleyip TIME OUT diyor. Bunun sizce ne gibi bir çözümü olabilir? Aşağıda linkte denilenler ve karşılılıklarını bir halde sunuyorum.

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/11/10247.jpg

heartsmagic

"Time out" sorunlarını ara ara görüyorduk USB modemlerde, açıkçası çözümü nedir bilemiyorum. Mesele USB modemler olunca cidden çok karışıyor işler, bazıları sorunsuz fakat bazıları böyle kan kusturuyor. Bir önceki sürümde çalışan şey, bir sonraki sürümde çalışmamaya başlıyor.

sudo modprobe cxacru ne diyor?

nergal

Yardımlarınız için teşekkürler sayın heartsmagic. USB beni gerçekten çileden çıkardı ve neyse ki bir arkadaştan eski de olsa ethernet modem bulabildim, ve şuan 10.10 üzerinden netteyim. :)

heartsmagic

Bu durumda hoş geldin diyeyim. Ethernet çıkışlı modemler bu konuda çok rahat görüldüğü üzere :)