Natty Narwhal Beta 1 (DVD) - Resimli Kurulum

Başlatan decent, 31 Mart 2011 - 22:58:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sakaloz

Alıntı yapılan: mubuntu - 03 Nisan 2011 - 01:53:54
Selamlar,

Ubuntu 11.04'e geçmek için bekleyemedim ve dün Ubuntu 10.10 dan yükseltme yaparak Beta1 versiyonunu yükledim. 11.04'ün Unity ile geleceğini önceden bilmediğim için büyük sürpriz oldu bana. Unity ile biraz oynamak için hemen CompizConfig Settings Manager indirdim ve ayarlarda değişiklik yapmaya başladım. Derken masaüstümü çökerttim. Pencere kapatma, küçültme tuşları kayboldu. Masaüstüm ve sol tarafta çıkan launcher gitti. Hiç bir uygulama çalıştıramıyorum. Başlangıç ekranında Ubuntu Classic seçerek forumda önerilen bazı çözümleri uyguladım ama bu Gnome masaüstünde de pencere border'ları gitti. "Konu açmadan önce arama yapın" demesi muhtemel forum kullanıcısı/yöneticisi arkadaşlara cevap vermeyi göze alamadığım ve umutsuzca aramaktan sıkıldığım için önerildiği üzere 11.04ü baştan yüklemeye karar verdim. DVD image'ını indirdim. Lakin sorunum şu: DVD sürücüm çalışmadığı için USB bellek ya da harici diskten kurulum yapmam lazım. 4gb'lık belleğim yok. Harici diskle bunu başarabilir miyim?
Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Merhabalar yukardaki arkadaşın sorunu bendede oluştu. Bende compiz ayarlarını değiştirirken masaüstimdeki menüleri gitti. UÇ birim kısayoluda çalışmıyor daha doğrusu hiçbir kısayol çalışmıyor. Sonraki adımlarda burada arkadaşların yazdığı tüm aşamaları uyguladım ama gene olmadı. Tekrar kurma şansım yok cd çalışmıyor :(
Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Compiz ayarlarını sıfırladım. Varsayılan yaptım ama düzelme olmadı. Sadece başlatıcı oluşturarak komutları çalıştırabiliyorum.
Cözüm bulabilriseniz sevinirim. İyi forumlar..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Mayıs 2011 - 09:13:18

Şu anda ubuntu classic kullanıyorum. Onda herhangi bir problem yok.

decent

Konu güncelliğini yitirdiği için kapatıldı.