Ubuntu 11.04 Beta 1 sürümünde ati radeon sürücü sorunu

Başlatan cemoli, 11 Nisan 2011 - 00:31:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemoli

Acaba ekran kartımın sürücüsü depoya eklenmedimi
önceki sürümde kurar kurmaz otomatikman öneriyordu ve kuruyordu
bu kez ne öneri yapıyor ne depoda bulabiliyorum
ati sitesinden indirdiğim sürücüde kurulmuyor
sanırım kernel sürümünü desteklemiyor
şu an ekran ara sıra pır pır ediyor
bu da moral bozuyor
varmıdır bi çözümü
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

Yiğit Ateş

Ekran kartının modeli nedir? Kullanmak istediğin sürücü sahipli olan mı? HD 5xxx altı bir modelse açık kaynak sürücü de 3B desteği sağlıyor.

cemoli

ati radeon hd 3450
zaten unity de 3b desteğim var orda sorun yok
sorun oyun ve benzeri kapalı kaynak sürücü gerektiren uygulamaları çalıştırmak için gerekli olan kapalı kaynak sürücü
ayrıca ekranım ara sıra pır pır ediyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Nisan 2011 - 00:44:05

ati sitesindeki son sürüm linux sürücüsünü kurmaya çalıştığımda şu hatayı alıyorum

root@tlg:/home/tlg# '/home/tlg/Downloads/catalyst.run'
Created directory fglrx-install.OB2sA0
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing ATI Catalyst(TM) Proprietary Driver-8.831.2...
=====================================================================
ATI Technologies Catalyst(TM) Proprietary Driver Installer/Packager
=====================================================================

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.38-7-generic:; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Removing temporary directory: fglrx-install.OB2sA0
root@tlg:/home/tlg#

Yiğit Ateş

Ubuntu Tweak'i kur, daha sonra Kaynak Merkezi'nden X Updates deposunu etkinleştir. Kaynaklar güncellendikten sonra Synaptic'ten fglrx paketlerini bir kur bakalım. Tabii henüz beta olduğu için bu işlemlerden sonra grafik ekrana gelememe şansın da var. Ben uyarıyı yapayım da :) Önemli verilerin varsa önce onları yedekle.

cemoli

uyarı için teşekkürler
yeni kurduğum bi dağıtıma asla önemli veri yüklemem
huyumdur
:D

stef_q

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 11 Nisan 2011 - 00:57:37
Ubuntu Tweak'i kur, daha sonra Kaynak Merkezi'nden X Updates deposunu etkinleştir. Kaynaklar güncellendikten sonra Synaptic'ten fglrx paketlerini bir kur bakalım. Tabii henüz beta olduğu için bu işlemlerden sonra grafik ekrana gelememe şansın da var. Ben uyarıyı yapayım da :) Önemli verilerin varsa önce onları yedekle.

Bu X updates ve fglrx nedir acaba ? Banada çıkan bazı sorunlarımda bunları yüklemem söylendi. Birazcık detay verirmsiniz ?

Yiğit Ateş

Ubuntu geliştiricilerinin sürücüleri depoya almadan önce kullandıkları test alanı diyebiliriz. Bir süre burada denendikten sonra ana depoya giriyor.

ermnuniesesfan

Cdroom umu görmüyor :S Artık kullanamıyorum...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mayıs 2011 - 19:46:48

Arkadaşlar ayrıca film seyrederken altyazılardaki türkçe karakterlerim görünmüyor.gedit dil seçeneği sadece ingilizceden ibaret.Ve bir diğer çözemediğim konuda screetlets uygulamaları problemli.Ya hiç açılmıyor yada açılışta kayboluyor.Bazılarının ayarlamaları yapılmıyor.Zaten çoğunuda artık kullanamıyorum :S
KaLsAda SoN NefeS,YinEdE ES ES !!!

heartsmagic

Alıntı yapılan: ermnuniesesfan - 24 Mayıs 2011 - 19:43:39
Cdroom umu görmüyor :S Artık kullanamıyorum...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mayıs 2011 - 19:46:48

Arkadaşlar ayrıca film seyrederken altyazılardaki türkçe karakterlerim görünmüyor.gedit dil seçeneği sadece ingilizceden ibaret.Ve bir diğer çözemediğim konuda screetlets uygulamaları problemli.Ya hiç açılmıyor yada açılışta kayboluyor.Bazılarının ayarlamaları yapılmıyor.Zaten çoğunuda artık kullanamıyorum :S

@ermnuniesesfan, soruların bu başlıkla bir alakası var mı? Hani ATI'ye mi bağladın meseleleri yoksa öylesine mi geçtin bu başlığa? Zira öylesine geçtiysen farklı bir başlığa kaydırmamız gerekecek.

Bazı sorunlarını forumda bile bulabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.