Doom oyununda titreme oluyor

Başlatan client, 26 Mart 2011 - 19:08:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

client

Aranıza yeni katıldım ubuntu 8.04 kullanıyorum.Ekran kartı driverı yüklü.Şöyle bir sorunum var;
Doom3 oyununu kurdum.Oyun açılırken,oyun sırasında ekran titreme yapıyor.Takılma veya ses problemim yok.Titreme sorununu nasıl halledebilirim?

sema

Çözünürlüğü değiştirmeyi dener misiniz?

Bir de not düşeyim. Kullandığınız sürüm çok çok eski. Genel öneriler dışında çözüm sunmak çok zor. Bir sakıncası yoksa neden 8.04 kullandığınızı öğrenebilir miyiz?
susema

client

Bundan önce ubuntu 10.10 u kullandım ama pek memnun kalmadım.Ubuntu 10 çok fazla ram harcıyordu,ekran kartı driverını yükleyememiştim.
Youtube da compiz videolarını izlerken ubuntu 8.04 çok kullanıldığını fark ettim ve geçiş yaptım.Zaten bilgisayarımda eski şu anda gayet iyi çalışıyor.Çözünürlüğü düşürdüm ama sonuç yine aynı

sema

Aklıma başka bir şey gelmiyor ama oyunu uçbirimde çalıştırdığında bir hata ya da uyarı alıyor musun?

10.04 de fena değildi aslına bakarsan, hem LTS hem yeniye yakın falan..
susema

client

Terminalden başlatınca sorun ortadan kalktı.Ama şimdi daha büyük bi sorunum var.Bilgisayarda hem xp hemde ubuntu kuruluydu.Xp ye format attım ama şimdi ubuntu açılmıyor.Ubuntunun olduğu kısma dokunmadım xp de ubuntu kısmı gözüküyor ama açılmıyor.Bunun bi çözümü varmı yoksa tekrardan kurmam mı gerekir?

sema

Tabii 8.04'te  grub2 olmadığı için şu başlık takip edilebilir:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,192.0.html
susema

heartsmagic

10.10 çok bellek harcıyor çıkarımı pek doğru bir yorum olmayabilir. 8.04 cidden çok geride kaldı, bu Nisan ayında (masaüstü) desteği kesilecek, güncelleme alamayacaksın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

client

Ubuntu 10 da ekran kartı driverını kuramamıştım driverı kurmayıncada pek iyi olmuyor.Ama akşam tekrar ubuntu 10 u denerim.Konuyu yanlış yerde açtım farkındayım bi  dahaki sefere daha dikkatli olurum.