Netbook'taki Ubuntu ile internetten izlediğim videolar yavaş yürütülüyor

Başlatan diklomek, 23 Mart 2011 - 13:55:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

diklomek

Elimde Datron intel Atom Processor N270  1.6 GHz,2 GB DDR2,250 GB SATA marka bir netbook var.Daha once xp kullandım hatta win 7 bıle yukledım.Xp  ve win 7 de internet ve internettn vdeo seyretmede yavaşlık ve donma yaşamadım.Ama linux yukleyıp kullandığmda internette çok yavaşlıyor özellıkle onlıne vıdeo seyrederken donuyor takılıyor.Linux olarak ubuntu,ubuntu netbook,kubuntu,lınux mint,mandriva ve jolicloud 1,2 kulandım ama hepsınde ınternette donmalar takılmalar yaşadım,xp ye geri dondum bu yuzden,xp de onlıne vıdeorlarda ve ınternet kullanımında takılma olmuyor.Acaba linuxta nıye böyle oluyor ve çaresı var mıdır arkadaşlar

Yiğit Ateş

Flash Player'dan kaynaklı genelde.

diklomek

Linuxa devam etmek istiyorum,bu sorunu nasıl çözebilirim.Donmalar çok sinir bozoucu.

heartsmagic

Kullanılan grafik kartı nedir? Sürücü temelli bir başarım düşüklüğü de olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Contempt

Netbooklar üzerinde nette Flash video izlemek veya Flash oyunlar oynamak linux üzerinde bazen işkence olabiliyor. Aynı durum xp için geçerli değil malesef ki. Umarım Html5 teknolojisi ile birelikte bu sıkıntılardan kurtuluruz.
Herşeye Rağmen...