Gnome-do

Başlatan heartsmagic, 12 Nisan 2008 - 00:51:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jazzistan

Forumu karıştırırken tesadüfen görüp haberdar olduğum ve şimdi de bilgisayarıma kurarak kurcalamaya başladığım bir program. Gerçekten çok hoşuma gitti. Her geçen gün Ubuntu'yu ve Linux'u daha çok seviyor ve alışıyorum. Tabii ki bunda hepinizin çok ama çok büyük payı var.
Teşekkürler.

celebron

@heartsmagic o vidyoyaki temayı bana yollayabilirmisin çok sevdim. Gnome-lookta aradım ama pek bulamadım.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

heartsmagic

Alıntı yapılan: celebron - 01 Nisan 2009 - 10:33:47
@heartsmagic o vidyoyaki temayı bana yollayabilirmisin çok sevdim. Gnome-lookta aradım ama pek bulamadım.

İnan aradan bir seneyi aşkın zaman geçtiği için simgeler bende hâlâ duruyor mu bilmiyorum. Eğer duruyorsa ismini söylerim. Fakat ev ve çöp gibi simgeler biraz karmaydı, nereden bulduğumuzu hatırlamıyorum (zira o video Lapis üzerinde hazırlanmıştı). Pencere yöneticisi temasıysa Emerald'ın eski temalarından biri.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

btermeli

Çağırmak için klavye kısayolu ekleyemiyor muyuz?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

mtilhan

Gnome-do xfce ile çalışıyor mu?
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

btermeli

Super+Spacebar'mış
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ALpAsya - 01 Nisan 2009 - 22:25:08
Kusura bakma doğru kafam biraz karışık.

Olur böyle hatalar, btermeli yakalar. :P

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ALpAsya - 02 Nisan 2009 - 01:15:09
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 01:13:54
Alıntı yapılan: ALpAsya - 01 Nisan 2009 - 22:25:08
Kusura bakma doğru kafam biraz karışık.

Olur böyle hatalar, btermeli yakalar. :P

Neşem yerine geldi  :D :D

Kimi zaman bir çocuk, kimi zaman bir büyük, kimi zaman psikolog, kimi zaman psikopat olarak dolaşıyorum buralarda. :P

pardi

klavye kısayolunu  değiştirebilirsiniz,programı açınca sağ üstteki oktan yeğlenenlere girip klavye kısayolunu değiştirmek mümkün..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Haziran 2009 - 14:20:00

bana kde'deki katapultu anımsattı ,çok hoş,ubuntuda eksikliğini hissediyordum,masaüstüm temizlendi yine sayesinde..

galot

Temalar sadece 3D aktifleştirince seçilebiliyor. 3D aktifleştirmeden Panel biçiminde kullanmak için bir yol var mı?

ırmak

Ben bu programdan habersizdim 2 aydır.
Wiki'de istenen linklerini görünce merak ettim.
Nefismiş.
Anlatımı paylaştığınız için de ayrıca teşekkürler.
Yakında Wiki'ye taşırım ben bunu :)

heartsmagic

Ben de bir ara başlığı güncelleyeyim :) Zira artık depo falan eklemeye gerek yok. Ancak son sürümleri için fazla bir depodan bahsedebiliriz.
@ırmak, Wiki'ye eklemeden önce beni bir dürtersen sevinirim, unutmayayım. Hem böylece Wiki'mize de güncel olanı girer.

kaspara

yeni keşfettim harika bir program, teşekkürler.bu program adamı ubuntu bağımlısı yapar. gnome do'ya alışırsan başka bir şey kullanamazsın gibime geliyor :)
yalnız panel kısmını nasıl çıkaracağım, onu bulamadım? birde web sitesi adresi verdiğimde chromium açıyor direk. açması gerek tarayıcı ben seçemezmiyim?

cagliari

gonme-do varsayılan tarayıcın hangisiyse onunla açıyor.

Özellikler kısmından skin'i Docky seçerek paneli kullanaiblirsin

kaspara

bende docky yüklü değilmiş ondan göremiyormuşum.
teşekkür ederim.

Mitsukuni

Forumun başka yerinde geçti mi bilemiyorum ancak bir gözlemimi aktarayım:
Unity'yi kurup Unity Başlatıcı'yı ilk açtığımda aklıma Gnome-Do gelmişti.

Acaba do'yu 11.04'le birlikte sisteme yamamış olabilirler mi? :)

heartsmagic

Gnome-do'yu değil de mantığı yamadılar :) Gnome-do da başka bir yerdeki mantığı kendisine yamamıştı zaten :)

cemale

Gnome-do yu Unity de kurdum.klavye kısa yollarından kullanmaya çalıştığımda Unity başlatıcı çalışıyor..
Unity'de kullanmanın yolu varmı..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

BayboraKaan

Hatirladigim Gnome-Do ayarlarinda tus kombinasyonunu degistirebiliyorduk. Ama Unity altinda bence Gnome-Do'ya ihtiyac yok gibi.

cemale

evet tuş kombinasyonunu değiştirebiliyoruz ama Unity yeni kombinasyonlada çalışıyor....
tabiri caizse ikisi bir,yek vücut olmuş....:))
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

BayboraKaan

O zaman Ubuntu Klassiki kullanmak daha mantikli :)