S10'a 11.04

Başlatan lener49fi, 04 Ocak 2011 - 11:02:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lener49fi

merhaba.
yükseltme yapan oldu mu?
http://cdimage.ubuntu.com/releases/natty/alpha-1/
sitesinden hangisini indircez? "natty-desktop-i386.iso" gibime geldi ama emin olamadım.. :S

jayw

32 bit Ubuntu masaüstü sürümünü kuracaksanız, yazdığınız sürümü indirmeniz yeterli.

Not: Lenovo S10'um olmadığı için deneyemedim...

lener49fi

teşekkür ederim. bir kaç sorum daha olacaktı;

sudo sed -i 's/maverick/natty/g' /etc/apt/sources.list && sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

ile yükseltme yapsam olur mu? çok sorun yaşarmıyım? biraz daha bekleyim mi?

jayw

Benim şahsi fikrim Nisan ayına kadar beklemenizden yana çünkü hala 11.04 sürümüyle sorun yaşayan bir çok arkadaş var. Tabii bu sizin de sorun yaşayacağınız anlamına gelmiyor. Eğer 11.04 sürümünü denemek istiyorsanız Virtualbox üzerinde ya da Canlı CD olarak denemeniz daha doğru diye düşünüyorum. Bir de yükseltme konusuna değinmek istiyorum, bugüne kadar hep temiz kurulum yapmayı tercih ettim, güncelleme işlemine göre daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Hem daha sağlıklı oluyor, hem de eski işletim sisteminizden yeni sisteminize miras kalabilecek olası sorunları önlemiş oluyorsunuz.

lener49fi

Hmm.. anladım. teşekkür ediyorum tekrar.. ;)

bytan

Konu Alfa/Beta/RC bölümüne..

Bölümdeki başlıklara bakarsan az çok önceki sürümlerin yükseltmelerinde neler yaşandığını görebilrisin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

krwlng

Benim sistemle şuan için bazı sorunlar yaşıyor 11.04, 1024x768 yapınca üst kısımdan 3-4 samtimetrelik bir alanın renkleri kayıyor ve kullanılamıyor 1280x1024 yapınca sorun yok. Fakat şu bir gerçek Unity benim aradığım, beklediğim şey değil, bana göre kullanımı kolaylaştırmaktan ziyade zorlaştıran bir yapısı var, ilerleyen zamanlarda köklü değişiklik ve düzeltmeler yapılmazsa, 11.04 benim için klasik masaüstü modunda çalışır sürekli, hatta bakarsınız 10.4.2 çıkınca 11.04 yükseltmesi bile yapmayabilirim. Ayrıca globalmenu bu kadar iğrençleştirilebilirmiş, üst panele gelmeden menü görünmüyor, ubuntu menüsü mac gibi uygulamaları açmak için ayarlanmış fakat her şey birbirine girmiş, hiçbir şeyin düzgün bir anlamı yok.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

plusnettr

Sürümü indirdim gece itibariyle kurulumu gerçekleştirdim. 2.6.37.7-generic çekirdek üzerine GNOME 2.32.1 ile sizi karşılıyor. Firefox 4.0 Beta 7 sürümü mevcut ama Türkçe kurulum yapmama rağmen hala İngilizce olduğunu görmekteyim. Güncelleme istedim kısmi yükseltme yapmamı istedi onu da günün ilerleyen saatlerinde yapıp sonucu aktarmayı düşünüyorum.
Görsellik konusunda gayet iyi ilerlemeler var 10.04 ile yapılan bir çok hatanın önüne geçilecektir inşallah. 2011 yılı Ubuntu kullanıcıları için hayırlı olur.
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

sireno52

arkadaşlar bu ubuntunun yeni masa üstü menü yapısını hic beğenmedim  bence tecrübesiz son kullanıcı için hiç pratik değil ben resmen kayboldum desem yeridir cok zor çözdüm işi halada bazı şeyleri çözemedim önceden sistem ayar menüsü vardı dil desteği ekran kartı  ayarlarının bulundumenüyü bulamadım sadece  arama özelliği ile buldum o da şansa  bence eski menü yapısı daha güzeldi bu bence cok saçma olmuşinsan kullanırken beyni yoruluyor bu gnome  mi yoksa farklı bir masa üstümü
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

dil ayarlarını yapmak istiyorum  olmuyor birde ekran kartı ayarlarını deniyecem bakalım
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

ek sürücüler ayarınıda yapamıyorum gerçi bu önemli değil ama bence menü yapısı berbat

sema

@sireno52, alt + f2 ile açılan pencereye:

/usr/share/applications

Yazın, uygulamalar hep orada. Eğer alt f2 çalimıyorsa, dosya sisteminden açın bu kısmı. Ayrıca o Unity. Foruma biraz bakabiliriz.
susema

sireno52

Alt+F2 çalışmıyor bende

sema

O hâlde yerler kısmından ulaşabiliriz bu kısma. yerler >> dosya Sistemi >> usr >> share >> applications. Açıldığında yan çubuğa ıkonu gelir, ikona sağ tık -> başlatıcı bırak diyerek kısayol oluşturabiliriz.
susema