c++ yazılan programı bilgisayar açılışında otomatik çaıştırmak?

Başlatan reflection, 07 Mart 2011 - 22:20:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reflection

herkese iyi akşamlar öncelikle. yardımınızı istediğim konu şu,  c++ ile hazırlanmış bir programı bilgisayar açıldığı gibi otomatik açmak ve o program sonlandırılmadan işletim sistemine giriş yapılmamasını sağlamak. bir nevi işletim sistemine girmek için güvenlik kontrolü gibi birşey olcak ve bazı programları kullanııya sorarak otomatik başlatıcak.
program kısmı hazırlandıktan sonra bahsettiğim gibi bunu işletim sisteminden önce vs yüklenmesini sağlama şansım varmı?

barış

Bunu yapmak yerine, sistem açıldıktan sonra internet cafe programı gibi kendi programınızı devreye sokturacak bir kod yazabilirsiniz. Boot menüsüne atarak da mümkün olabilir istediğiniz şey sanırım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: reflection - 07 Mart 2011 - 22:20:30
program kısmı hazırlandıktan sonra bahsettiğim gibi bunu işletim sisteminden önce vs yüklenmesini sağlama şansım varmı?

İşletim sisteminden önce mi X'ten önce mi? Tam olarak nerede?

Soruyu C++ bölümüne sorduğuna göre böyle bir uygulamanın nasıl yazılacağını mı soruyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

reflection

öncelikle cevaplar için teşekkürler.
eğer bahsettiğim olayın yapılma olasılığı var ise kod larda takıldığım yerlerle ilgili yardım isteyeceğim için buraya açtım konuyu ama dediğim gibi işletim sisteminin açılması için yazdığım programı geçmeyi önşart koşabilirmiyim bilmiyorum. diğer arkadaşın da bahsettiği gibi internet cafe lerdeki tip bir uygulama iş görebilir ama eğer bahsettiğim şeyi yapabilirsem hem daha sağlıklı hem de daha güvenli olucak.

heartsmagic

Söylediğin şeyin yapılabilirliği var neden olmasın, sonuçta bir dünya uygulama vardır sistem başlangıcında devreye girebilen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.