ubuntu 11.04 dün cd ye yazımı nasıl olmalı

Başlatan sireno52, 27 Şubat 2011 - 17:45:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar ben  11.04 indiriyorum şu an ama ben bunu k3b ile cd ye yazacam yazım şekli nasıl olmalı  nelere dikkat etmeliyim k3b olmasa bile diğer gnome nin cd yazma programıyla dahi  yazmayı düşünüyorum zira benim pc de 2 dvd  okuyucu var birine ubuntu cd sini koyacam pc yi cd den calıştırıp  diğer cd yi takıp  ubuntu 11.04 dü cd ye yazacam bakalım olacakmı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

11.04'ün diğer ISO'lardan bir farkı yok. Acemiler İçin İlk Durak bölümünde ilgili başlığı görebilirsin.
Ayrıca 11.04'ün şu an kararsızlıklar içerdiğini umarım biliyorsundur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

ya acemilikle alakası yok ben ubuntu 8.04 de beri kendim yazıyorum cd ye ama her nedense  bu sefer olmadı acaba yanlış bi sürümümü indirdim diyorum bende anlamadımkurulumde ülkeyi seçtikten sonra  bir bölüm geliyor 2 adet sol tarafta kutucukları işaretliyorum ileri diyorum orda kalıyor yüklemiyor o yüzden 2. seferde bir  sürüm daha indiriyorum bu adresten   http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/      bu sürümü indiriyorum  natty-desktop-i386.iso     bakalım olacakmı bu sefer
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sema

Natty'nin kararlı sürümü henüz çıkmadı, biliyorsun? Alfalarda da sorun yaşayabilirsin, ben zor kurmuştum, hem de Alternate ISO'yu. 11.04'te ısrarcıysan sen de alternate deneyebilirsin.
susema

sireno52

benim pc de  10.10 vardı ben 11.04 kurayım güncellemelerle kararlı sürüme geçerim dedim hem böylelikle neler gelmiş onu görmüş olurdum  ben o yüzden 11.04 kurmak istedim  ama olduramadık
:(

matrax_41

Hangi hızda yazdırıyorsunuz cdyi. Yüksek hızda yazdırıyorsanız 4x gibi düşük hızlarda yazdırmayı deneyin.

sireno52

Alıntı yapılan: matrax_41 - 27 Şubat 2011 - 19:50:35
Hangi hızda yazdırıyorsunuz cdyi. Yüksek hızda yazdırıyorsanız 4x gibi düşük hızlarda yazdırmayı deneyin.
farkedermi bilmiyorum gerçi donanım bilgim  mesajımın altında yazıyor hard diskim 7200 rpm ama gene deniyecem

Yiğit Ateş

Cd yazımı ile ilgisi olduğunu sanmıyorum, bende de aynı yerde takılmıştı. Alternate iso veya çeşitli açılış seçenekleri ile kurulur zorlanırsa tabii ki, ama bence değmez şu an uğraştığınıza. Çok büyük değişiklikler olduğu için biraz kararsız durumda.

mustafa.tr

Günlük iso ile kurulum yaparken harddisk bölümlemeye gecerken donuyordu. Ben 10.10 kurup update-manager -d komutuyla sürüm yükselttim. Şuan kullanilabilir seviyede. Hem en son güncellemelerle birlikte kuruluyor böyle. Denemek isteyenlere tavsiye ederim. Ek sürücüler uygulaması açılmıyordu ilk dönemlerden beri. Yine açılmadı synaptic ile kurdum onu da. Ciddi bir sorun yok.

Sherlock Holmes

CD ile kurulum şart değil ise ve
amaç sadece (kararsız) üst-sürüme geçmek ise,
kaynak dosyasının(sources.list) içeriğindeki,
-maverick gördüğünüz yerleri -natty olarak değiştirip,
update&upgrade&dist-upgrade komutları ile geçmesi gerekir.

sireno52

arkadaşlar ben 8.04 den beri  k3b ile cd ye  yazıyorum dedim 10.04 de kadar benim pc me hem windows hemde ubuntu yüklüyordum   windows `u (WD hardiske  ) ubuntu`yu  ise (samsung hardiske) kuruyordum    rahat bir şekilde  pc mi açtığım zaman karşıma siyah  bir ekran cıkıyordu  en üstte ubuntu en altta  windows vardı  ben istediğimi seçip istediğimi açıyordum şimdi yapamıyorum yani ayrı ayrı hardisklere nasıl kuracam bilmiyorum 10.10 da  ve 11.04 de kurulum epey farklı   nasıl pc ye kuracam bilmiyorum

sema

Kurulum değişmedi, aynı şekilde yüleyebilirsin. Hatta 10.10 için forumda resimli anlatım vardı, fikir vermesi için bakabilirsin o konuya. Tekrar söyleyeyim, 11.04'ü ben çok çok zor kurmuştum :)
susema