Google Chrome son sürüm sistemi donduruyor!

Başlatan yunus_, 07 Ekim 2010 - 19:54:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunus_

Güncelleme ile google chrome son sürümü kurdum ve sonra tarayıcıyı açtım. Tarayıcıyı X işaretine basıp kapattığımda bilgisayar donuyor. Bu sorunu yaşayan, çözüm yolunu bilen var mı?  Kullandığım sistem Sabily 10.04. Chrome 5  te sorun yok. Son sürüm olna 6 da yapıyor bu sorunu.
Silemiyorsan karalayacaksın !

guestwho

"Google Chrome" mu yoksa "Chromium" mu kullanıyorsun ? Şu komutun çıktısını aktarsana:
dpkg -l | grep chrom
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

krwlng

Ben uzun süre 6 kullandım şuan 7 kullanıyorum, söylediğiniz sorunla bir kez karşılaştım, sebebi ise flash eklentisinin çökmesiydi. 7'ye güncellediğimden beri hiçbir sorunla karşılaşmadım, aksine bazı ufak tefek eksiklerde düzeltildi. Tavsiyem bir de Chrome 7 Dev sürümünü denemeniz, developer sürümü fakat şuana kadar hiç sorun yaşamadım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

58zarali

arkadaşlar aynı sorun bendede var google chrome ya da chromium hiç fark etmiyor sistemi donduruyor ve resetlemekten başka yolu yok.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: 58zarali - 10 Ekim 2010 - 21:00:42
arkadaşlar aynı sorun bendede var google chrome ya da chromium hiç fark etmiyor sistemi donduruyor ve resetlemekten başka yolu yok.
Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Ne yaparken donuyor, uçbirim çıktıları vs.

58zarali

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 10 Ekim 2010 - 21:03:42
Alıntı yapılan: 58zarali - 10 Ekim 2010 - 21:00:42
Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Ne yaparken donuyor, uçbirim çıktıları vs.

google chrome ve chromium'un (6.0.472.62 (59676) Ubuntu 10.04) son sürümlerinde oluyor. açıkken bir sorun yok  x'e basıp kapadıktan hemen sonra donuyor. hiçbir tuş ve mouse çalışmıyor. resetlemek gerekiyor

Yiğit Ateş

Bazen yer imi eşitleme özelliği buna sebep olabiliyor. Onu kapatıp deneyebilir misiniz?

heartsmagic

Biraz geride kalmamış mı o sürüm?
Alıntı YapVersion: 8.0.551.0~svn20101010r62097-0ubuntu1~ucd1~lucid
Alıntı Yaphttp://ppa.launchpad.net/chromium-daily/ppa/ubuntu/dists/lucid/main/binary-i386/Packages

İlgili PPA:
Alıntı Yap
deb http://ppa.launchpad.net/chromium-daily/ppa/ubuntu lucid main
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ekim 2010 - 01:36:51
Biraz geride kalmamış mı o sürüm?
Alıntı YapVersion: 8.0.551.0~svn20101010r62097-0ubuntu1~ucd1~lucid
Alıntı Yaphttp://ppa.launchpad.net/chromium-daily/ppa/ubuntu/dists/lucid/main/binary-i386/Packages

İlgili PPA:
Alıntı Yap
deb http://ppa.launchpad.net/chromium-daily/ppa/ubuntu lucid main

Chromium kararlı sürümü Chrome ile aynı yani 6.0.472 serisi. Ubuntu üzerinde olmasa da Chromium 6.0.472 sürümünü ben de kullanıyorum herhangi bir sorun çıkarmadı.

58zarali

eşitleme özelliğini kapatmama rağmen hala aynı. şimdi yeni ubuntu'ya güncelliyorum bakalım sürecek mi.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: yunus_ - 07 Ekim 2010 - 19:54:26
Tarayıcıyı X işaretine basıp kapattığımda bilgisayar donuyor.

Pencere tuşları, mevcut olan pencere yöneticisi tarafından kontrol ediliyor ise,
bu geçerliliği tersine çeviriniz.
killall google-chrome
olarak kapatmayı denemişmiydiniz.?

yunus_

Chromium 5. sürümde herhangi bir sorun olmuyordu. 6. sürümde çıkıyor bu problem ve stabil olmayan 7. sürümde.  Hiç bir şey yapmadan format attım ve güncellemeleri yükledim, Chrome'yi kurdum yine aynı sorunu verdi.

Şükür ki 10.10 imdadıma yetişti yoksa sinir küpü olacaktım :) :)

Bu arada 10.10 on mumara olmuş hakketen de. Bilgisayarımla bu kadar uyumlu çalışan 2. işletim sistemi. İlki Pardus 9.2 :) Onda görmüştüm bu stabiliteyi. Şimdi de ubuntu da görmek güzel. 10.04'te çıkan arızalar 10.10'da daha görünmedi :)
Silemiyorsan karalayacaksın !

ozgurfeci

Arkadaşlar ben Ubuntu 10.10 sürümünü kurdum. Chrome ve Chromium'u da tarayıcı olarak ayrıca ekledim. Dijiturk Web TV üyeliğim olmasından dolayı Silverlight ile ilgili Ubuntu deposunda bulunan tüm programları da kurdum. Bunun üzerine Dijiturk Web TV'yi açmaya çalışırken Chrome hata verdi. Bu hata vermesinden sonra Chrome ve Chromium'u Ubuntu da bir daha açamadım. Sistemden kaldırarak tekrar yüklememe rağmen halen Chrome açılmamaktadır. Bu sorunumu nasıl halledebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum... :(

Yiğit Ateş

Silverlight'ın çalışması zor, onu belirtelim önce. Chrome için de ev dizinindeki ayar dosyalarını silip deneyebilirsiniz.

ozgurfeci

Ubuntuda yeni olduğum için dizinin yeri ve silme yöntemi konusunda biraz daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz...

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ozgurfeci - 13 Ekim 2010 - 12:56:20
Ubuntuda yeni olduğum için dizinin yeri ve silme yöntemi konusunda biraz daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz...
Forumda arama yapınız.

heartsmagic

Başlangıç dizinindeyken Ctrl+H ile gizli dizinleri görüp .chromium'a ait olanı silebilirsin. İlgili dizin .config/chromium olsa gerek.

ozgurfeci

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ekim 2010 - 22:21:09

Başlangıç dizinindeyken Ctrl+H ile gizli dizinleri görüp .chromium'a ait olanı silebilirsin. İlgili dizin .config/chromium olsa gerek.
Allah razı olsun kardeşim. Yiğit arkadaşımızın dediği satten buyana yaptığım araştırmanın bir hiç olduğnu şimdi anladım. Tekrardan teşekkürler...

FıratikUS

Çözüme ulaştı mı bu sorun?!
Her gün donma sorununu bende yaşıyorum.
Genel de birkaç sekme açıkken ve Chromium dan başka bir uygulamayı çalıştırdığımda Ubuntu tamamen donuyor.
Reset atıyorum bende mecburen.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

Yiğit Ateş

FıratikUS

Aslında benim de ilk şüphem donanımın yetersizliği...
......ama şöyle de bir durum var; Gimp ile çalıştığımda donma olmuyor.

Neyin daha fazla donanıma yüklendiğini bilmiyorum açıkçası.
Trafiği gözlemek için yapılacak neler var acaba yazabilir mi siniz?

Yiğit Ateş

Bilgisayarda donmalar başladığında top komutuyla hangi süreçlerin sistemi yorduğuna bakılabilir.

FıratikUS

Yiğit Ateş çok güzel bilgi oldu benim için .
Teşekkür ediyorum:)

heartsmagic

Diğer başlıktaki mahcubiyetimden sonra burada reklam gibi olacak ancak top'u kullanan daha becerikli bir uygulama olan htop mutlaka denenmeli.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=502.0

FıratikUS

İşte Bunu yapmaya çalışıyordum :D
Alıntı Yapx ' e bağımlı olmadığı için ctrl+alt+F1(2,3,4,5,6)' ile düştüğün sanal konsolllardan da çalışır ,
Yani ekran kilitlendiğinde sanal konsola düşüp sorun olan neyse öğrenip kapatıp geri dönülebilir sisteme

Bahtiyarım,yakında aşık da olurum belki......