K9 ve Adres V2.23 Çıktı.

Başlatan Ceren Bilgisayar Yaz., 07 Şubat 2011 - 10:14:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ceren Bilgisayar Yaz.

K9

-Personel modülü parametrelerini İNTERNET ' ten günceller hale getirildi.

-SGK için E-Bildirge eklendi , çok az hatası kaldı. Düzeltiliyor.

-Serbest Meslek Makbuzu için yeni bir modül eklendi. Dikkat henüz geliştiriliyor , çok hatalı durumda.

-Fatura ve İrsaliye keserken SATIR İNDİRİMLERİ artık gösterilmiyor. Kullanıcı isterse geliyor.

-Cari Hesap Kartı ' ndan M gezgin butonu ile ekstre almak istendiğinde Cari Hesap hazır gelmeye başladı.

-Fatura ile Stok modülü arasındaki organik bağ kaldırıldı. Faturada yapılan değişiklikler Stok Modülü ' nde hataya sebep olamayacak.

-Sabit Değerler ' e Mizan ve Ekstre alırken "Nakli Yekün" seçili mi gelsin eklendi. Kullanıcı isterse "Nakli Yekün" seçili geliyor.

-Muhasebe ve Cari Hesap arama ekranlarına da M gezgin butonu eklendi.

-Sabit Kıymet kaydı yaparken Amortisman ayrılıp ayrılmayacağı sorulmaya başlandı. Artık amortisman ayrılmayacak demirbaşları da kaydetmek mümkün.

K9.Adres

- Ana Menü yeniden düzenlendi , daha pratik hale getirildi.

-SMS Gönderme aktif edildi.

-Yurtdışı SMS Sunucularına Clickatell eklendi , test edildi. Çalışıyor. 10 Şubat ' ta 2 sunucu daha eklenecek.

-Türkiyedeki SMS Sunucuları da eklendi , ancak pasif bırakıldı. 10 Şubat ' ta aktif edilecek.

K9.Sys

-Ana Menü yeniden düzenlendi , simgeler eklendi.

-Paketlere ikram eklerken sadece birleşik ikramlar geliyordu , tüm ikramların gelmesi sağlandı.

Ceren Framework

-Bilgisayarda 3 ' ten fazla MAC adresi varsa MAC adresleri kaydedilmiyor , bilgisayar tespit edilemiyordu. Hata giderildi.

-Hosting firmalarında MySQL kullanma esnasında "mysql" veritabanına ulaşılmak istendiği için SQL hatası oluşuyordu. Düzeltildi.

-STANDART Bilgiler için (CEREN_STD) yapılan tüm SQL sorguları kaldırıldı. Program %30 kadar daha hızlı çalışmaya başladı.

-Güncel olmayan versiyonlar artık programa girerken uyarı aldığı gibi , programda da uyarı ilanı görecek.

HERKES  http://www.cerenbilgisayar.com.tr/content/adres-programi1   ' DEN İNDİREBİLİR, KURABİLİR, KULLANABİLİR, ÇOĞALTABİLİR VE DAĞITABİLİR....

Bilgi İçin : 0212 639 96 34
E-Posta:info@cerenbilgisayar.com.tr   

divahome

merhaba
ben yükledim fakat kullanıcı adını unuttum test kullanıcısını da silmiştim ne yapmam gerekiyor

cos

krwlng

Elinize sağlık güzel bir uygulama. Linux için bu tarz güzel bir uygulama geliştirdiğiniz için sizi tebrik ederim. Programa ihtiyacım yok fakat sırf geri bildirim yapmak için yükledim, başlarda sorun yok fakat bir kaç modül de gezdikten sonra program kapanıyor, belki sistemimle ilgili bir durumdur o yüzden, kendiliğinden kapanma sorunu yaşayan başkaları var mı diye sormak istiyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

divahome

birde acaba yedek nasıl alınıyor malum muhasebe için yedek çok önemli
2. sorun yonetici ilede giremedim veritabanına bağlanamadı yazıyor sildim kurdum olmadı  programı tammen herşeyi ile bilgisayardan atıp tekrar kuraursam olur ama sistem dosyası nerede saklanıyor acaba

cos

Yedek almak için db dosyaları(isimleri= oluşturduğunuz veritabanıadı.db) başka bir yere kopyalarsanız olur diye biliyorum. Dosyalar /opt/CEREN klasöründe bulunuyor.

Ceren Bilgisayar Yaz.

Yedek alma islemi :

1. SQL Sunucu yok

1.a Windows XP/Vista/7 : Bilgiler C:/Program Files/CEREN dizininde ceren_?????.db dosyalarinda saklaniyor. Ister tum C:/Program Files/CEREN ' i yedekleyin isterseniz sadece ceren_??????.db dosyalarini
1.b Linux : Bilgiler /opt/CEREN dizininde ceren_??????.db dosyalarinda tutuluyor
1.c MacOSX : Bilgiler /Applications/CEREN dizininde tutuluyor

2.SQL Sunucu var : MySQL , PostgreSQL , MicrosoftSQL veya ORACLE ise onlarin yedeklenmesi sunucuyu yoneten kisinin sorumlulugu

divahome

evet ben 2 gündür inceliyorum yeni sürüm- bugün yayınlandı gerçekten linuxda buyük bir boşluğu dolduracak gibi görünüyor windowsa bağlılık gitgide azalıyor birde autocad benzeri bir program yapılsa briscad var ama ben kuramadım kurarsam o zaman windows benim için ölür programa emek verip hazırlayanlara teşekkürü borç bilirim elinize sağlık

krwlng

http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!