Jolicloud hakkında ufak bi' soru(n)

Başlatan shafck, 17 Ocak 2011 - 00:11:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shafck

Bugün netbookta bi' değişiklik olsun dedim ve adını daha öncden duyduğum Jolicloud sistemini yükledim. Muhtemelen tekrar silerim diye de disk bölümleme ile falan uğraşmamak için direk Windows üzerinden kurdum. Herşey gayet güzel işlemekte şu anda. Touchpad ile 1-2 ufak problem var fakat çoklu-dokunmatik falan desteklemediği için normalmiş sanırım.
Neyse lafı çok uzattım gelelim konuya. Kurulumdan önce bi' deneme yapmıştım usb-iso ile. O denemede "klasörler" sekmesi altında müzikler,resimler,belgeler vs. olması gereken herşey vardı. Fakat kurulmuş şeklinde hiçbiri bulunmuyor. Yalnıca "Windows" adlı klasör var. Diğerlerini nasıl getirebilieceğim hakkında yardımınızı bekliyorum.Sorunu ekran görüntüsüyle anlatırsak:

heartsmagic

Tam olarak anlayamadım. O dizinler sadece oluşturulmuş dizinlerden ibaret aslında, kimi sembolik bağ bile olabilir. Yeniden getirebilmek derken tam olarak neyi kastediyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

shafck

Yani kullanıcı dizini altındaki klasörler nautilus altında görünüyor. Orada problem yok. Ben sadece bu arayüzde de görünmesini sağlayabilmek için sordum. Yukarıda da belirttiğim gibi, usb'den boot edip denediğimde hepsi vardı. Fakat kurulumdan sonra yalnızca Windows klasörü var. Sürükle-bırak vs. gibi bi' yöntemle bağ koyamıyoruz o arayüze sanırım. Hani oradaki kısayollar bi' dizin altın da falan saklanıyorsa direk o konuma kısayol atmak gibi şeyler geldi aklıma. Olmuyorsa o kadar da önemli değil zaten.

heartsmagic

Şimdi anladım. Açıkçası bu dağıtım hangi ortamı kullanıyor bilmiyorum. Bazı şeyler kısıtlanmış olarak da gelebiliyor. Aktif olarak kullanan birileri daha fazla yardımcı olacaktır sana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.