[Çözüldü] Ubuntu 10.10 dosya gizleme

Başlatan Linus, 27 Ocak 2012 - 17:26:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linus

Ubuntu 10.10 sürümünü kullanıyorum . Fakat Yereldisk'te bazı dosyalar var rahatsız olduğum .

Resimdeki dosyalar gibi . Gizlemek istiyorum ama bir türlü gizlemeyi bulamadım .

alquirel

Gösterdiğiniz dosyalar Windows artığı gibi görünüyor, orada olmalarının çok gerekli olduğunu zannetmiyorum.
İsterseniz önce başka bir yere taşıyın, sorun olmazsa tamamen silersiniz.

Bu arada, Linux sistemlerde bir dosyayı (veya dizini) gizli yapmanın yolu, dosya isminin başına bir nokta işareti eklemektir.
Görünür / görünmez yapmanın yolu da Ctrl+H kısayoludur.

NightBlue

Wubi den mi kurulum yaptınız ?

zeusmaster

Sanırım onlar windowsun boot dosyaları.Bizdeki grub gibi sanırım.
Up and Running...

Ozmo

sakın onları gizleme windows boot olmaz benden demesi gizleme yapmak için .dosya_adı nokta dosya adı....

zeusmaster

Senin rahatsız olduğun dosyalar windows un için önemli olduğundan dokunma kalsın.Gizleme yapma bence olduğu gibi kalsın.Senin rahatsızlığın sanırım virüs endişesi :)
Up and Running...

bbecit

Alıntı yapılan: bahdem - 27 Ocak 2012 - 20:54:56
....Senin rahatsızlığın sanırım virüs endişesi :)

Şimdi duyunca hatırladım. Hey gidi günler hey! Bir zamanlar virüs endişem filan vardı.

alquirel

Windows'un boot dosyası diyorsunuz da, ben ortada Windows göremediğim için silin dedim.
Neyse, @Linus'tan haber bekleyelim.

Linus

Alıntı yapılan: alquirel - 27 Ocak 2012 - 22:27:37
Windows'un boot dosyası diyorsunuz da, ben ortada Windows göremediğim için silin dedim.
Neyse, @Linus'tan haber bekleyelim.

Sağolun hocam dediğiniz şekilde yaptım oldu ve windowsta hiç bir sorun yaşanmadı .