FreeTDS Hakkında Yardım İstiyorum

Başlatan shamardf, 09 Ocak 2011 - 12:52:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shamardf

[unixODBC][FreeTDS][SQL Server]Unable to connect to data source, hatası alıyorum arkadaşlar

ben ubuntu sisteminden windows 2003 kurulu işletim sistemindeki sql 2000 deki db yi göstermek istiyorum sql tarafını kurdum yanlız

odbc.ini ayarladıgım halde [unixODBC][FreeTDS][SQL Server]Unable to connect to data source, bu hatayı alıyorum

bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçicektir şimdiden teşekkürler

ovural43

ODBCConfig i calistirip eger kurulu degilse kurduktan sonra

Drivers sekmesinden ekteki resimde oldugu gibi gerekli bilgileri ekliyorsun

daha sonra yine ekteki resimde oldugu gibi system dsn sekmesinden diger bilgileri ekliyorsun bu şekilde bağlanabilmen lazım..

ben hem unix hemde wine üzerinden bu şekilde bağlantı kurdum ...

shamardf

teşekkürler hocam ben bunu bi deniyim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2011 - 13:41:22

sanırım benimkinde odbc içerisinde libtdsodbc.so yüklü değil bunu nasıl yükleyebilirim?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

shamardf

aynı hataları alıyorum tekrar
[11-01-11 02:48:00]*** 08S01, 20009, [unixODBC][FreeTDS][SQL Server]Server is unavailable or does not exist., 71 ***
[11-01-11 02:48:00]*** 08001, 0, [unixODBC][FreeTDS][SQL Server]Unable to connect to data source, 63 ***

arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek var ise shamardf@hotmail.com msn adresini ekleyip konuşabilirmiyiz
şimdiden teşekkürler

bytan

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

shamardf

evet hocam confları vs hepsini eksiksiz yapıyorum ama sanırım linux tarafından bi sıkıntı yok windowsdaki sql2000 e bağlantı kuramıyorum sql 2000 tarafından nasıl uzak açabilirim anlatımlara baktım uyguladım ama sanırım uzaktan sql2000 e bağlanamıyorum yardımcı olurmusunuz

bytan

Benim de çok denemiş, tecrübe etmişliğim yok. Hele win tarafıysa, bir şey diyemiyorum. Eğer bu tarafın doğru şekilde yapılandırıldığından eminsen, karşı tarafı da adım adım incelemen gerekiyor. Tecrübeli arkadaşların yorumları daha faydalı olur.

PF @ ST