Pidgin ile Facebook Sohbet'e Bağlanmak

Başlatan btermeli, 29 Mart 2010 - 23:19:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Pidgin ile herhangi bir eklenti kullanmadan, sadece hesabınızı kaydedip facebook sohbet'e bağlanabilirsiniz.

Anlatım için;

http://www.termeli.com/?p=600

Teşekkürler...
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

emrepinarbasi

Öğr.Gör.Emre PINARBAŞI / Neyzen
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Devlet Konservatuarı

Ozmo

şimdide linux'a geçmesinler de göreyim :)

Yiğit Ateş

canosayan

bir de eklentisi vardı bunun. ama sonra facebook gıcıklık yapmaya başlamıştı eklentiye.
wlc ye kıyasla pidgini düşününce....
Chmod bizim işimiz.

XRumer

Yanlış hatırlamıyorsam Pidgin ile Facebook'a bağlanma konusu Sudo'nun eski sayılarından birinde incelenmişti. Orada da bir anlatım var.

stratovarius

Herhangibir işlem yapmadan direkt yazılım merkezinden facebook pidgin eklentisini kurmak yeterli oluyor.

AzerRail

Eklentiyi kurdum, hesaplar kısmından hesabımı da ekledim ancak bağlan dediğimde pidgin kendi kendini kapatıyor. Facebook hesabımı etkisizleştirdiğimde ise normal biçimde çalışıyor. Nasıl giderebilirim sorunu?

sema

Şuradan hesabınıza ait bilgileri kontrol eder misiniz:

https://www.facebook.com/sitetour/chat.php

Bir yerde şirfe değişikliğinden sonra halledildiği söylenmiş.
susema

AzerRail

Oradaki yönergeleri yapınca oldu, ayrıca facebook eklentisine gerek kalmadı. Sağ ol. ;)

Ozgurluk

Protocol (Protokol): XMPP or Jabber
Username: Kullanıcı adı
Domain (Etki alanı): chat.facebook.com
Jabber ID (Jabber Kimliği): kullaniciadi@chat.facebook.com
Password (Şifre): Şifreniz.
Aşağıdaki sunucu bilgilerini istenildiği şekilde gir:
Port: 5222
Server (Sunucu): chat.facebook.com
Use SSL/TLS (SSL/TLS kullan): no (hayır)
Allow Plaintext Authentication (Düz Metinle Kimlik Doğrulamaya İzin Ver): no (hayır)

Hangi istemci (pidgin, kopete vs...) program ile bağlanırsanız bu ayarları yapın sohbete girmek için. Ubuntu'da empathy kullanırken ayarlara gerek yok!

Birde pidgin windows kullanıyorum ben, Türkçe olarak indir dediğim zaman ya İngilizce ya Kürtçe olarak kurulum ve kullanım ile karşılaşıyorum. İngilizce kullanımına mahkum kaliyor windows'da ki kullanıcılar; Ubuntu'da pidgini Türkçe olarak kullanabiliyorum fakat, windows ortamında Türkçe olarak kullanamadım. Sadece özgür yazılım kullanımında ki sorunumu dile getirmek için yazdım bunu!..

Saygılarımla...