[Çözüldü] Programı kaldırdım fakat ismi duruyor.

Başlatan frtxyz, 04 Ocak 2011 - 17:45:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frtxyz

Merhaba Samsung Tools programı kurmuştum fakat hiçbirişime yaramadığı için programı paket yöneticisinden kaldırdım. Şimdi sistem-tercihler içinde halen samsung tools preferances isminde programın simgesi ve adı duruyor ama tıkladığımda çalışan herhangi * bir şey olmuyor. Programı kaldırmayı tam beceremedimmi yoksa sadece o simgemi kaldı, her iki durumda o simgeyi oradan nasıl sileceğim.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

jayw

Alıntı yapılan: frtxyz - 04 Ocak 2011 - 17:45:34
Merhaba Samsung Tools programı kurmuştum fakat hiçbirişime yaramadığı için programı paket yöneticisinden kaldırdım. Şimdi sistem-tercihler içinde halen samsung tools preferances isminde programın simgesi ve adı duruyor ama tıkladığımda çalışan herhangi * bir şey olmuyor. Programı kaldırmayı tam beceremedimmi yoksa sadece o simgemi kaldı, her iki durumda o simgeyi oradan nasıl sileceğim.

Uygulamalar'a sağ tıklayıp "Düzenle"yi seçerek ya da Alt-F2 tuşlarına basıp, karşınıza gelen Uygulama Çalıştır penceresine

alacarte

yazarak menü düzenleyicisini açabilir, buradan simgeleri düzenleyebilirsiniz.

bytan

Programı kaldırmayı tam beceremedimmi

Nereden nasıl kurdun, nasıl kaldırdın?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

frtxyz

Alıntı yapılan: bytan - 04 Ocak 2011 - 21:26:53
Programı kaldırmayı tam beceremedimmi

Nereden nasıl kurdun, nasıl kaldırdın?

Synaptic ile kurdum ve aynı şekilde kaldırdım.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

bytan

Purge ile kaldırıldığında da menüde kalıyor muydu acaba.. @jayw'ın önerisiyle menüdeki kalıntısını temizleyebilirsin. Ayrıca alttaki ile de sistemden temizlenme durumuna bakabilirsin:

dpkg -l | grep paket.adı
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

frtxyz

Paket adının tam olarak ne olduğunu nasıl öğreneceğim
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

heartsmagic

Samsung için bir depo eklemiş miydin?
Aslında çok önemi yok, Synaptic'ten kaldırmışsan kalkmıştır uygulama. Elle menüden temizlemen yeterli olacaktır muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

frtxyz

Evet önemli olduğunu sanmıyorum, paket yöneticisi ile kaldırdım ve menüdende kısyolar/simge sildim, yükleme kaldırma durumunu henüz tam öğrenemediğim için bir uygulamayı kaldırdığımda emin olamıyorum. Mesela win...ta bir uygulamayı kaldırdığımda bilgisayarın içinde dünya kadar kalıntı bırakıyordu (reg.dosyaları, kısayollar vs. ) ubuntuda bu durumu teknik olarak iyice anlamadan eski bir win.. kullanıcısı neyazıkki rahat edemiyor. Pipirikli insanlar için win... tam bir işkenceydi, ubuntuda sanırım bu durum sözkonusu değil, birçok uygulama yükledim/kaldırdım şuana kadar herhangi bir performans kaybı göremiyorum, arada aksaklıklar çıksada onuda acemiliğime veriyorum.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

sem

/usr/share/applications altında programın menü için oluşturulan kısayolunun silinip silinmediğini kontrol edebilirsiniz...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Genelde arkada yapılandırma dosyaları haricinde pek kalıntı kalmaz. Onlar da dosyalardan veya dizinlerden ibarettir. Yüksek verilerin olduğu ve yer kaplayan uygulamalar olabilir, bunları da ev dizinindeki gizli dizinleri görerek silebilirsin. Örneğin Google Eearth ve önbellek meselesi.

Konuyu etiketleyerek kapatalım şu durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.