Turkix 3.0

Başlatan akflat, 13 Aralık 2010 - 19:01:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akflat

arkadaşlar öncelikle merhabalar ben türkix linux sistemini pc ye kuramıyorum cd bilgisayarıma takıp kurulumun belirli aşamasında kuruluma devam edebilmek için benden login ve password soruyor haliyle şifresini bilemediğim için kuruluma devam edemiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Al Arabi

Turkx'i kullanmadım ama eğer kurulumda soruyorsa muhtemelen oraya senin bilgiler girmen(bilgisayar için aslında kullanıcı ve şifre tanımlamış oluyorsun.) gerekiyor.  Bu yöntem  Linux sistemlerin en azından benim bugüne kadar kullandığım tüm dağıtımlarda vardı.

umutubuntu

Turkix bildiğim kadarıyla askıya alındı, pek güncel olacağını sanmıyorum.http://tr.wikipedia.org/wiki/Turkix_Linux
Bir çok çalışan CD'de olduğu gibi giriş için muhtemel  kullanıcı adı ve şifreleri guest:guest ya da root:root ya da turkix:turkix ya da turkix yazarak enter ile giriş yapılır.
Kurulum durumunda da tahminim root:root olacaktır.

sem

Eğer olmazsa root:toor da denenebilir, hangi dağıtım olduğu hatırlmıyorum bir tanesinde canlı CD şifresi bu şekildeydi... Kullanıcı:root, Şifre:toor...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

tarakbumba

Turkix hala var mı?  :o Bildiğim kadarıyla yıllardır geliştirilmiyor. Güncel bir dağıtıma yönelmenizi öneririm. Ubuntu, Mandriva, Pardus v.b.

sem

umutubuntu'nun verdiği bağlantıda da;

Alıntı YapÖnemli: Son Türkçe Turkix sürümü 10.0a'dır. Bu sürüm 2008 yılının, Aralık ayında çıkmıştır. Turkix Linux tasarısı şu an için askıya alınmıştır. En son çıkan Turkix sürümü budur. Bilinmeyen bir tarihe kadar yeni sürüm çıkmayacaktır.

Denilmiş...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ct

Alıntı yapılan: sem0900 - 13 Aralık 2010 - 19:45:37
Eğer olmazsa root:toor da denenebilir, hangi dağıtım olduğu hatırlmıyorum bir tanesinde canlı CD şifresi bu şekildeydi... Kullanıcı:root, Şifre:toor...

backtrack dağıtımında bu şekilde.

akflat

arkadaşalar ilginiz için teşekkür ederim ama söylenilen herşeyleri denedim ama bir türlü login ve passwordu bulamadım çıldırmak içten bile değil nedir bunun kurulum şifresi?

heartsmagic

@akflat, neden ısrarla Turkix kurmak istiyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

akflat

arkadaşım benimki ısrar değil zaten ubuntu 10.10 kurdum denedim amacım birkere türkix 3.0 indirmiş bulundum vede xp görsel eklentileri kullanılmış amacım nasıl bir sistem onu görmek nacizane

raspacı

Google da bir arama yaptım çıkan ilk sonuç şu oldu: http://www.pcnet.com.tr/forum/1109032-post5.html   burada şifre root için doğruysa "livecd"  imiş. Türkix mandriva temelli, kurulmayan, canlı cd özelliği olan ve tarih olmuş bir dağıtımmış.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.