C++ Görsel Eğitim Setini Çalıştıramadım?

Başlatan CodErode, 05 Haziran 2010 - 14:33:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Arkadaşlar Java görsel eğitim setim vardı onu wine'da çalıştırabildim ama c++ eğitim setimi çalıştıramadım. Hata Kodu 01 hatası veriyor.

Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

ironic

Uzantısı nedir dosyaların? wine sürümü?

uçbirimden

wine /nerede/bu/dosya

şeklinde çalıştırınca ne hatası veriyor?

CodErode

Uzantısı .exe

Dediğin şekilde çalıştırıyorum zaten. Windowsdaki form benzeri bir hata gelip Hata Kodu 01 diyor. Başka bir hata yok. Konsolda hata yazmıyor.

ironic

Hata raporuna  göre araştırınca çok farklı sonuçlar çıkıyor. Uygulama eğer videolu anlatım falan  sunuyorsa, aşağıdaki paketi kurup .exe dosyasını açarak içeriği alabilirsin.

sudo aptitude install cabextract

Normal zip dosyalarındaki gibi sağ tık ile açabilirsin.

CodErode

Dediğini yaptım bir faydası olmadı. Ayrıca sağ tık ile çalıştırmak isteyince aşağıdaki hatayı alıyorum;

The file '/home/coderode/Masaüstü/C++ Görsel Eğitim Seti/Gorsel.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.

heartsmagic

Sağ tıkla, özelliklere gel ve çalıştırma hakkı tanı. Forumda çok defa konuşulan bir mesele.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

empax

Java setini çalıştırdığınız adımları aynen buna da uyguladınız mı ?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

CodErode

@heartsmagic, bir program gibi çalışmasına izin ver kutucugunu seçip, ardından hem sağ tık ile wine  ı seçip çalıştırdım, hem de konsoldan yazıp çalıştırmak istedim olmadı. Yine aynı hatayı gösterdi.

@empax, evet java setindeki gibi çalıştırıyorum ama olmuyor.

Hata aşağıda;
[IMG]http://i46.tinypic.com/300xwmx.png[/img]

heartsmagic

CodErode

İzinle ilgili bir problem yok ki? Yukarıdaki verdiğim ekran görüntüsündeki hatayı alıyordum. Dediğiniz işlemi yaptıktan sonra da değişen birşey olmadı.

ironic

Daha önceden dediğim gibi, bu hata çıktısından bir sonuç elde etmemiz mümkün değil. Farklı wine sürümüyle deneyebilirsin. Ne ile hazırlandı, nasıl çalışıyor  bilmiyoruz. Çalışması için ek işlemler gerektiyorsa (ie kurulumu gibi) deneyebilirsin.

heartsmagic

Alıntı yapılan: CodErode - 05 Haziran 2010 - 23:38:09
Dediğini yaptım bir faydası olmadı. Ayrıca sağ tık ile çalıştırmak isteyince aşağıdaki hatayı alıyorum;

The file '/home/coderode/Masaüstü/C++ Görsel Eğitim Seti/Gorsel.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.

@CodErode, benim önerim bu iletin üzerine olmuştu.

dimetokavi

Eğitim CDnizi ya CDROM üzerinden çalıştırmayı ya da kalıp (iso) üzerinden çalıştırmayı deneyin (The file '/home/coderode/Masaüstü/C++ Görsel Eğitim Seti/Gorsel.exe... ile devam eden koda istinâden söylüyorum). Dosyaları dizine kopyalayarak çalıştırmayın, hatırladığım, Windows üzerinde de o şekilde çalışmadığı idi.

Bu arada, bilgisayarın da müsaade ediyorsa, eğitim CDsini VBox üzerinde koşan bir XP ile kullanabilirsiniz. Daha sorunsuz çalışacaktır şüphesiz.

kullu_nefsin

Bende C++ için görsel eğitim seti indirdim ve sanırım aynı görsel eğitim setine sahibiz. bende .iso uzantıdan Deamon Tools kullanarak içindekileri bilgisayarıma kaydettim. fakat sizde olan aynı sorun bendede meydana geldi. bu iso uzantılı uygulamaları dışarı çıkartmak yerine bir arkadaşımızın dediği gibi cd'ye yada dvd'ye yazdırark veya deamon tools ta sanal sürücü oluşturup onda açarak rahat bir şekilde kullanmaya başladım. hata kodu vermedi.