[Çözüldü]Awn otomatik gizleme sorusu

Başlatan AguilaNegra, 03 Aralık 2010 - 14:05:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AguilaNegra

Selamlar,
Linux Mint 10 ve @stratovarius'un anlatımı ile Awn kurdum,kullanıyorum ama bir sorunum var çözemedim.
Panelin otomatik gizlenmesi veya pencereleri engellediğinde gizlenmesi özelliğini kullanmak için ''task manager''kapalı olması gerekiyor veya ben sadece bu şekilde yapabildim.
Ancak task manager kapanınca da kendi ilave ettiğimiz başlatıcılar da(örnek:tarayıcı,e-posta vs.)panelden kalkmış oluyor.
Hem kendi kısayollarım hem de otomatik panel gizlemeyi başaramadım,yardım ihtiyacım var.
Teşekkürler.

stratovarius

Yuva tercihleri behavior kısmında pano tarzını akıllı gizleme yapınız yada orada size uygun olanı. Umarım doğru anlamışımdır, sorununuzu.

AguilaNegra

Alıntı yapılan: stratovarius - 03 Aralık 2010 - 14:08:39
Yuva tercihleri behavior kısmında pano tarzını akıllı gizleme yapınız yada orada size uygun olanı. Umarım doğru anlamışımdır, sorununuzu.
Ben doğru anlatamamışım,
bahsettiğiniz şekilde ayarlayabiliyorum ve çalışıyor,sorun kendi yarattığım kısa yolları ilave etmek için task manager kullandığım zaman oluyor ve gizlenmiyor,devamlı görünüyor.
Teşekkürler.

stratovarius

Ben taskbar kısmını şu ayarlarla kullanıyorum ve sorun yaşamadan gizleniyor.

http://img364.yukle.tc/image.php?id=95Ekran_Goruntusu.png

AguilaNegra

Ayarlarımız neredeyse aynı,biraz daha kurcalayayım bakalım sonucu yazarım.
Olmadı kaldırıp tekrar kurarım.
Teşekkürler.

stratovarius

İlk şunu deneyelim ; ev dizininizde gizli dosya olan config klasörü içindeki awn yi siliniz ve ayaları sıfırlayınız. Sonra yeniden ayarlamaları baştan yapınız.

AguilaNegra

Dosyayı silmeden düzeldi bir şekilde ama nasıl tam tespit edemedim,ilk önce Lucido biçem den şüphelenmiştim ama şimdi o seçili iken de sorun yok ama bu sefer de en fazla 4 başlatıcı ekleyebiliyorum fazlasına izin vermiyor,bu konuda bir hata yapmış olabilirmiyim?
resimde görüldüğü gibi 3 tarayıcı ve bir de pidgin,yanına thunderbird koyamadım.
görüntü ekli:
[IMG]http://i51.tinypic.com/nga7g4.jpg[/img]

stratovarius

Bu kısayolları nasıl ekliyorsunuz ?

Direkt uygulamar kısmından kısayolunu tutup task managera sürükleyiniz , şimdi 10 tane program sürükledim bende herhangibir sorun oluşmadı(bütün bar formatlarınıda denedim). 

AguilaNegra

Uygulamayı açıp bar üstündeki simgeye sağ tuş ile çalıştırıcı olarak ekle seçiyorum,
Awn ana menü appleti seçili bende ve onun altındaki uygulamalardan tutup sürükleme olmadı(thunderbird için)
Diğer ana menü applet seçerek deneyeceğim,sonucu aktarırım.
Teşekkürler.

Not:İlginç ama ana menü değiştirince oldu,belki de ilk seçtiğimde menuler buton şeklindeydi o sebeple sürüklenmemiştir.
Sonuç,sorun çözüldü,teşekkür ederim.