remastersys kurabilmek

Başlatan omerismail, 20 Kasım 2010 - 23:53:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

selamlar,
1)arkadaşlar ubuntu 10.10 için remastersys kurulumun da 10.04 den farklı bir şey varmı?
2)notebook hdd sini ikiye ayırdım. ilk önce xp kurdum sonrada ubuntu kurdum. remastersys kurmak istesem nasıl olacak? nasıl yapacak? remastersys ile yeni bir kurulum yaptığımda xp de kurulmuş olacakmı?
tekrar selamlar ve herkese iyi akşamlar

bytan

Eğer kurulumunu takip ettiğin anlatımda elle depo ekleniyorsa ve depo adresinde lucid geçiyorsa, onu maverick olarak düzeltip aynı anlatımı takip etmeye çalışabilirsin.

Hangi kısmı yedeklemek istersen o kısmı yedekler.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

omerismail

ilk önce mecburen xp kurdum. nedeni de takip ettiğim ücretli programların hepsi windosta çalışıyor. sonra üstüne (wubi ile değil) ubuntu kurdum. şimdi hdd nin tamamını yedeklediğim zaman şu anki konumamı yedeklemiş oluyorum. xp de kurduğum şifreli ders programlarım şu an kaldığım yerden mi devam edecek. aydınlatırsanız sevinirim. çünkü xp ye format attığımda telefon ile yeni bir şifre almam gerekiyor. o yüzden şimdi hazır xp ve ubuntu iyi durumdayken yedek alayım lazım olduğunda yeniden kurarım.
selamlar

bytan

XP tarafını ancak dosya olarak yedekleyebilirsin. Kalıp olarak alıp tekrar sabit diskin üzerine yerleştirip çalıştırmanın mümkün olacağını sanmıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

stef_q

omerismail ubuntu 10.1 e remastersys kurmayın. henüz o sürüm için hazır değil. birçok sorun çıkıyor. bende beklemedeyim. çıkmasını sdabırsızlıkla bekliyorum. resmi sitesinde biraz ingilizceniz varsa takip etmenizi tavsiye ederim ..