Linux Ubuntu İnternet Çok Yavaş

Başlatan HaKy, 12 Ocak 2011 - 17:49:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HaKy

Arkadaşlar ben windowstan Linux ubuntuya geçtim ilk zmanlar internet iiyyiydi ancak şuan inanılmaz yavaş çalışıyor özellikle facebook veya googlede arama yaptığımda tıkladığımda bi ton beklemem gerekiyor aynı zmanda windows xp de kurulu pc de xp de çok hızlı nette bi problem yaşamıoyrum yardımlarınızı bekliorum

zeitgeist

Kablolulu yoksa kablosuz internet bağlantın? Ağ ayarlarıyla ilgili herhangi bir değişiklik yapmış mıydın? Dns değiştirmeyi denedin mi?

Konuyu taşıdım.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

asukaki

Aynı durum bende de vardı arkadaşım. Tekrar kurulum yaptığım da ve modemi mi değiştirdiğimde sorun çözülmüştü.
Şu başlığa bir bak istersen http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,24204.25.html belki benim denediklerim senin sorununu çözebilir.
Linux'la Her Şey Mümkün!

HaKy

hyr dns falan kurcalamaadım kablolu modem ama modem veya kablodan kaynaklanan bi durum deil arkadaslar xp ile ubuntu kurlu pc de xp de sonsurat çalışıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2011 - 15:13:31

bide ben ubuntuda çok yeniyim microsftta alışmışlımız var bunun dns ayarından falan anlamıyorum aslında yasak siteleri açmak için girdiğimiz micrososfttaki gibi bundada dns varsa onu nasıl giricem bana yardımcı olucak arkadas yokmu.

asukaki

saatin oradaki internet bağlantı simgesine tıklarsan oradan bağlantı bölümü açılır onu aç oradan eth0 sa bağlantın seç ve düzenle de oradan dns ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Linux'la Her Şey Mümkün!