Empathy, Msn live ile görüntülü ve sesli bağlantı sorunu

Başlatan Al Arabi, 09 Kasım 2010 - 23:54:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Al Arabi

Slm , msn her ne kadar fazla kullanmasamda Linux'un yaygınlığını artırmak için bugün empathy ile msn live(messenger) ile sesli ve görüntülü bağlantı kurmaya çalıştım. Denemelerime 2 arkadaş yardımcı oldu. 1. Arkadaşımla  yaptığım görüşmede karşıdaki arkadaşım benim sesimi ve görüntümü aldı fakat ben kendisinin ne sesini ne de görüntüsünü (Kendisinde webcam ve mic var ve ayarlarını uzaktan erişerek ben yaptım.) alabildim. 2. Arkadaşım (Kendisinde webcam ve mic var ve ayarlarının tamam olduğunu sorarak öğrendim) ise sesimi duyabildi fakat görüntümü alamadı. Ben ise onun ne sesini ne görüntüsünü alabildim.

Biliyorum msn live ağına dışarıdan bağlanmakta sorun var ama ben yinede şansımı deniyerek sorma ihtiyacı hissediyorum; acaba tüm msn sürümleri ile sağlıklı şekilde sesli ve görüntülü görüşen bir arkadaşımız var mı? Empaty programında mail adreslerinin altında kullanılacak protokol portu mevcut  buradan default portu  değiştirerek bir sonuç elde eden var mı? Ben bir iki  artırarak ve küçülterek denedim netice elde edemedim.

Bu konuda ne dersiniz, biraz daha beklemeli miyiz?