[Çözüldü]Gnome Panel Kaynak Kodu

Başlatan sem, 02 Kasım 2010 - 21:54:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

Gnome Panel'in kaynak koduna nereden ulaşabilirim? Sürükle bırak olayında (drag drop event)  neler olduğunu öğrenmem lazım da...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sem

Alıntı yapılan: bytan - 02 Kasım 2010 - 22:07:45
sudo apt-get source gnome-panel

Bir depo eklemek gerekiyor sanırım.
Alıntı Yapsem0900@laptop:~$ sudo apt-get source gnome-panel
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: You must put some 'source' URIs in your sources.list

Programları yüklerken ben kaynak kodları ile beraber indirdiğimizi sanıyordum. Ve hatta şöyle bir şey anımsıyorum: programların kaynak kodları "xxxx" dosyasından alınabiliyor. Yani netten aramak aklıma gelmedi aslında, doğrudan sistem içerisinde aramıştım. "xxx" tahmin edersiniz ki adını hatırlamadığım için yazdım.

Yanlış mı hatırlıyorum? Herhangi bir programın kaynak koduna ulaşmak için bu şekilde harici olarak mı indirmek gerekiyor, arayıp bulacağız yani netten?

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

eribol

Source deposunu aktifleştirdiğimizde kaynak kodlarını da indirir. Ya da evet sitesine gidip indirmek lazım. Deb dosyaları ikili dosyalar, kaynak kodları değil.

bytan

Sources.list içindeki depolarda source depolarının açık olması gerekiyor. İster internetten ararsın, ister kaynak depoları açar apt-get ile indirirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sem

Alıntı yapılan: m.eribol - 02 Kasım 2010 - 22:26:28
Source deposunu aktifleştirdiğimizde kaynak kodlarını da indirir. Ya da evet sitesine gidip indirmek lazım. Deb dosyaları ikili dosyalar, kaynak kodları değil.

Deb dosyaları ya da ikilik dosyalar değil de, yani komutu verdik yüklemek için, ayrıca bir dizine de kaynak dosyalar yükleniyor gibi düşünüyordum demek yanılıyorum.

Alıntı yapılan: bytan - 02 Kasım 2010 - 22:26:45
Sources.list içindeki depolarda source depolarının açık olması gerekiyor. İster internetten ararsın, ister kaynak depoları açar apt-get ile indirirsin.

Şimdilik m.eribol'un verdiği bağlantıdan indirdim. Ama hiç beklediğim gibi bir durum değilmiş ne kadar karmaşıkmış kodlar =) Yalnız C ile yazılması da ayrı bir güzel. C & GTK... Tam beklediğim şey aslında ama biraz kaybolmak gerekecek içeride sanırım. Hatta şevkim kırıldı da diyebilirim bu kadar fazla kod karşısında...

Hadi bakalım hayırlısı.

Ek: Çok teşekkür ettim size...
Burası dünya?