Mageia Türkiye Topluluğı toplantısı

Başlatan if, 14 Aralık 2010 - 15:58:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Bugün 21:00'da Freenode sunucusu üzerinde bulunan #mageia-tr kanalında Mageia çevirmenlerinin katılacağı bir toplantı olacaktır. Toplantıda ele alınacak konular:

1- tr-mageia-i18n@mageia.com e-posta listesine ihtiyaç duyulup duyulmadığı.
2- IRC toplantılarının periyodunun belirlenmesi.
3- Epoll çevirisi hakkında fikir-alışverişi.
4- Ekibe yeni katılan arkadaşın/ların görevinin/lerinin belirlenmesi.

Forumumuzda Mageia'yı takip eden üyelerimizin olduğunu bildiğim için onları haberdar etmek istedim. Bu demek değil ki sadece çevirmenler katılacak, isteyen herkes katılabilir:)

Megatron

Hatırlarsam katılmak isterim izleyici olarak. Toplantının başlamasana kısa süre kala tekrar hatırlatılırsa kaçarmayız. :)
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

sema

Mageia'yi dört gözle bekleyenlerdenim. Bir işim çıkmazsa (çıkmaz sanırım) katılırım ben de..
susema

ubuntuki lilith

Sonradan durum değişikliği olmazsa katılmayı düşünüyorum.

if

Katılacak olmanızdan memnun oldum. Toplantı az sonra başlayacak, hatırlatma geçeyim dedim:) Eğer kanala bağlanmada sıkıntı yaşayan olursa buraya mesaj geçebilir.

Bugün gerçekletirilen toplantının özeti ve alınan kararlar aşağıdadır:

1- tr-mageia-i18n@mageia.org e-posta listesinin alınmasına karar verilmiştir. Bu posta mageia-i18n yöneticilerinden talep edilecektir. Böylece Mageia Türkçe çeviri ekibi üyeleri arasındaki iletişim sağlanıp, görüşülen konuların kayıtlarının tutulması kolaylaşacaktır.

2- Mageia ekibi olarak iki haftada bir cuma günü 21:00'da periyodik toplantı yapılam kararı alınmıştır. Bu toplantıların kısa özeti ve toplantıda alınan kararlar bu forumda ve Mageia wikisinde yayınlanacaktır.

3- Epoll çevirilerini if devam ettirecek, gerek duyduğunda uygulama çeviri ekibi üyelerinden yardım alacaktır.

4- Mageia Türkçe çeviri ekibine katılan mikurin uygulama ve wiki çevirilerine yardım edeceğini belirtti.

5- Mageia Türkçe çeviri ekibi başkan yardımcılığı için aday çıkmadı. Üyeler @tarakbumba'nın bu görevi yapması gerektiği yönünde fikir belirtti. Kendisiyle iletişime geçip görevi kabul etmesi rica olunacak.

Toplantıya katılanlar:

@alev, asukaki, @eMİR, @Contempt, @fortran, @mikurin, @Mopened, @if , @Ongun92, @ sudusleri, @susema, @utdmr, @Enna, @heartsmagic.

Toplantıya katılan herkese teşekkür ederiz.
Mageia Türkiye

if

Bugün saat 21:00'da Freenode sunucusu üzerinde #mageia-tr kanalında ilk olağan toplantımızı gerçekleştireceğiz.

Toplantıda ele alınacak konular:

1- Çevirilerde kullanılacak dil
2- Transifex
3- Çevirilerde kullanılan kelimeleri içerecek bir veri tabanı oluşturulması
4- Diğer

Hepinizi bekliyor olacağız:)

Güncelleme.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2010 - 21:59:18

Toplantı kayıtlarına bu bağlantıdan, toplantı özetine bu bağlantıdan ulaşılabilirsiniz.

if

Bugün saat 21:00'da, FreeNode sunucusu üzerinde bulunan #mageia-i18n-tr kanalında ikinci toplantımızı gerçekleştireceğiz. Son toplantıdan bu yana bir gelişme olmadığı için özel bir toplantı konumuz yok. 2 haftalık sürede neler olup bittiğine dair bilgilendirmeden sonra sizlerin konuşmak istediği konuları ya da sormak istediğiniz soruları ele alabiliriz.

sema

Bir sorun çıkmazsa geleceğim, teşekkürler.
susema

asukaki

Bir kere katılmıştım bir şey olmazsa gelirim inşallah.
Linux'la Her Şey Mümkün!

if

Toplantı kayıtlarına buradan özetine ise buradan ulaşabilirsiniz.