Login kontrolü

Başlatan SedaticX, 02 Ağustos 2010 - 02:34:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SedaticX

İyi geceler arkadaşlar.
Wordpressle bir web sitesi hazırlıyorum. Web sitesinde iki tip veri girişi olacak: Üye girişi ve üye girişi olmadan. Üye girişiyle veri girişi yapıldığında hiçbir sorun yok fakat üyeliksiz veri girişi yapmaya çalışırken login kontrolü yapan fonksiyona yakalanıyorum. fonksiyonu aşmak için birçok yöntem denedim ama başarılı olamadım. yakalandığım kod bloğu bu sanırım:

auth_redirect_login(); (Login kontrol fonksiyonu)

// don't cache the headers
//nocache_headers();
// this is needed for IE to work with the go back button
header("Cache-control: private");

// grabs the user info and puts into vars
global $current_user;
get_currentuserinfo();

veri girişinin her aşamasında login kontrolü yapması işimi oldukça zorlaştırıyor.konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

ecarpar

BU tip şeyler için worldpress'in kendi türk blogları olması laızm, joomla oscommerce gibi ürünleri kurduğumda bulmuştum oralarda sorarsan mutlaka bir eklentisini felan yapmışlardır onun yada Admin kısmından bir ayarı vardır mutlaka. Sonuçta wp ile hasırlanmış onlarca sitede yorumu yazdıktan sonra blog sahibinin onayını bekliyor yazılar yada üyeler direk mesaj atıyor yada her ikisi birden oluyor..
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

canosayan

hım. sisteme fazladan bir üyelik açsanız.
global $current_user="fazladan üyelik"; şeklinde kodu değiştirseniz.  tabi tamamen varsayımsal konuşuyorum.

gerçi tarihi atlamışım. ben deniz kenarında iken sorulmuş bu soru.
Chmod bizim işimiz.

alquirel

Soruyu soran arkadaşın sorusunun üzerinden 4 (dört) ay geçmiş gerçi ama ben de bir yorum yapayım.

Şuanki wordpress sitemde harici bir php dosyasıyla yazı girme işlemini oturumsuz yapabilmekteyim.
(Yani otomatik yazı koyan bir botu olan bir site bu :P )

Bendeki bu serbestlik bir sorun olabilir mi ki?