[Çözüldü] (Slax) "bootinst.sh" dosyasını çalıştırmak

Başlatan badhero, 30 Ekim 2010 - 22:02:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Slax ile ilgili bir sorunmuş gibi değil ama yine de konuya geleyim. Flash belleğime yapılandırdığım Slax'in "tar" dosyasından çıkanları attım, Slax'i flash bellekten çalıştırmak için "boot" klasöründeki bootinst.sh dosyasını çalıştırmak gerekiyormuş. Ben ne yapıp ne ettiysem bu dosyayı çalıştıramadım. Sağ tıklayım Erişim Hakları sekmesine geliyor ve "Bir program gibi çalışmasına izin ver" diyorum ama işaretlememle birlikte kutucuktaki tick kalkıyor. Uçbirime sürüklemek de işe yaramadı.

XRumer

bu arada bir yanlışlık oldu galiba bahsettiğin klasörün adı root değil, boot olacaktı.

badhero

Alıntı yapılan: XRumer - 30 Ekim 2010 - 22:09:17
bu arada bir yanlışlık oldu galiba bahsettiğin klasörün adı root değil, boot olacaktı.

Düzelttim, teşekkürler.

XRumer

Dün aynı sorunu ben de yaşıyordum. Bugün Lucid CD'sinden denedim oldu. Şunları bir daha dediğim gibi yapın bakalım ne olacak?

Ubuntu'yu CD'den çalıştırın. (Root hakları için şifre gerektirmemesi için.
Flash diski bilgisayara bağlayın. Fat 16 olarak biçimlendirin. (Fat 32 ya da başka bir sistem olmasın.)
Flash diskin içinde hiçbir şeyin kalmadığından emin olun.
Sonra TAR dosyasını Flash diske açın.
Bootinst.sh dosyasını uçbirime sürükleyin.
Başına sudo getirip bir boşluk bırakın. (örneğin şöyle: sudo '/media/boot/bootinst.sh' )
Bütün bunların doğru yapıldığından emin olun. Bakalım ne olacak.

badhero

Söylediklerinizi 9.04 CD ile yaptım ve işe yaradı, teşekkürler. Bir de internete bağlanabilsem çok iyi olurdu. :) Wireless manager programında kablosuz modemi görüyor ama nasıl bağlanabileceğimi bilmiyorum. "Switch to Network" butonuna tıklanmıyor.

XRumer

Alıntı yapılan: badhero - 31 Ekim 2010 - 11:20:59
Söylediklerinizi 9.04 CD ile yaptım ve işe yaradı, teşekkürler. Bir de internete bağlanabilsem çok iyi olurdu. :) Wireless manager programında kablosuz modemi görüyor ama nasıl bağlanabileceğimi bilmiyorum. "Switch to Network" butonuna tıklanmıyor.
Slax'da kablosuz ağlara destek normalde yok. İlgili modülleri sonradan eklemek gerekiyor. En kısa zamanda o modülleri blogda yayınlayacağım. Şimdi de söyleyebilirim ama onları denemeden söylemek istemiyorum.

badhero

Alıntı yapılan: XRumer - 31 Ekim 2010 - 11:40:09
Alıntı yapılan: badhero - 31 Ekim 2010 - 11:20:59
Slax'da kablosuz ağlara destek normalde yok. İlgili modülleri sonradan eklemek gerekiyor. En kısa zamanda o modülleri blogda yayınlayacağım. Şimdi de söyleyebilirim ama onları denemeden söylemek istemiyorum.

Bunu duyduğuma üzüldüm. İlgili modülleri bekliyor olcam. Sonradan modül eklenebiliyor olması çok iyi. :)