Anakart problemi

Başlatan Tuxie, 24 Ekim 2010 - 22:44:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

Arkadaşlar Ubuntu ile alakası yok biliyorum ama buradaki arkadaşların yardımına ihtiyacım var o yüzden sizlerden çok çok özür dieyerek başlamak istiyorum.

Bilgisayar kasasının tozunu fan ile temizledikten sonra bilgisayarı çalıştıramıyorum bilgisayarı açtığımda boot etmiyor ve ekran da hiç görüntü gelmiyor sadece fanlar çalışıyor arkadaşlar tozunu almadan önce gayet iyi çalışıyordu.
Şu an boşta bir kablo var galiba kablo yerinden çıkmış gibi duruyor anlamadığım için bir yere takmadım belki bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler fotoları da koyuyorum birde anakart modeli Gigabyte Ga-M61PME-S2P

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ekim 2010 - 22:46:10

Kablo direk olarak power dan geliyor ve 2 siyah bir sarı ve bir kırmızı kablo

krwlng

O kablo disket sürücü güç kablosu takılı olmaması sorun olmaz. Ekran kartınız harici ise yerinden oynamış olabilir, yerine oturtmayı deneyin. Olmazsa çok dikkatli bir şekilde ram'leri söküp tekrar takmanızı öneririm.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Tuxie

Hadi ya öfff şu masaüstü bilgisayarla aram hiç iyi değil bir kere de elektrik kesintisinde ramlar yanmıştı ama hiç bişey de yapmadım yani dediğinizi bir deniycem inşallah öyledir. :-[

Tuxie

Ya arkadaşlar sorunu buldum ama tam olarak çözmüş sayılmam.3gb Ram var normalde biri 2 diğeri 1 gb lıktır.Birini çıkarınca çalışıyor ikisini takınca bilgisayar açılmıyor ama ikisini ayrı ayrı deneyince ikiside çalışıyor aslında ikisi bir aradayken de çalışıyordu temizledikten sonra böyle oldu acaba problem ne olabilir anlamadım

krwlng

Yerlerini değiştirmeyi deneyin birkaç kez, 4 slot varsa aynı renklere olmazsa ikisini farklı renklere takmayı deneyin. Bellek sorunları çok saçma sorunlar çıkıyor bazen 5 kez denediğiniz şey 6.denemede çalışabiliyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!