[Çözüldü] Pencere Kenarları İstek Dışı Değişiyor

Başlatan Mitsukuni, 17 Ekim 2010 - 00:37:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mitsukuni

Pencere kenarlarıyla ilgili küçük bir sorundan ötürü muzdaribim. Bilgisayar her açıldığında "bu" pencere temasıyla karşılaşıyorum. Compiz Fusion Icon ayarlarıyla oynadığımda düzeliyor(du). Ta ki son açılışa kadar. Bu sorunu daha önce Karmic'te yaşamadım fakat Lucid'te de olmuştu. (Sorunla ilgili resim ekte mevcuttur.)
Lucid'te Emerald teması yükleyip sorunu çözmüştüm fakat bu sefer Emerald'la çözmek istemiyorum ki Emerald'la çözülüyor. Orjinal temayı kullanmak istiyorum bir süre.
Şöyle bir ek bilgi daha vereyim: Çok nadir de olsa sonuçta bulgudur, ara ara eski turuncu human teması olarak da karşıma çıkıyor.

________________________________________________________________________________________________________________
(Not: Yarın sabahtan itibaren bir hafta yokum, cevaplarınıza ancak haftaya pazar cevap verebileceğim. Yine de yazmaktan çekinmeyin tabi  :).
Teşekkürler...

heartsmagic

"Bu" derken resimdeki tema mı? Sorun değiştirmene rağmen belirli bir temanın yeniden karşına çıkıyor olması mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Mitsukuni

Evet, resimdeki tema. Görünüm tercihleri'nden temayı değiştirmeme rağmen pencere üzerinde herhangi bir değişiklik olmuyor. (Bu durumun resmini de ekledim.)

stratovarius

Emerald kullanıyor olmayasınız ? Emerald için temaları kendi ayarlarından değişir ancak.

eribol

Görünüm ayarlarında ki değişiklik, emerald için uygulanmıyor. Resimdeki ise emerald.

Mitsukuni

@stratovarius işin temeline inmem gerekirse emerald'ı kurma sebebim pencere kenarlarının kaybolmasıydı. Emerald'ı kurup Compiz Fusion Icon üzerinden Pencere Yöneticisini Emerald yaptığımda durum düzelmişti. En azından bir süreliğine. Emerald'a herhangi bir tema yüklemesi yapmadım yalnız.

@eribol, iletiniz üzerine Emerald'ı kaldırıp denedim. Pencere kenarları kaybolması dahil, pencere kenarı teması sorunum da düzeldi.
Fakat kafama takılan Emerald'a tema yüklenmediği halde bu durumun gerçekleşmesi. Acaba Emerald'ın da öntanımlı bir teması mı var?
Bir de ilk iletimde de bahsettiğim gibi resmini eklediğim pencere teması dışında turuncu human temasıyla da karşılaştım. Fakat yakın zamanda gerçekleşmediği için ekran görüntüsünü ekleyemiyorum, mazur görün.

stratovarius

Emeraldın kendi tema yönetici vardır. Sistem /tercihler kısmından emeraldı açarak bunu yapabilirsiniz.

Emerald için gnome-look gibi sitelerde ayrı temalar mevcuttur. Bu temalar emerald dosyası olarak iner , emeraldı açıp import deyip bu temaları kurabilirsiniz.

Kenar çubukları yokolması içinde compize-fusion-icon kurunuz. Şayet sistemi açtığınızda kenarlar yoksa bu icon eklentisini açınız bildirim alanında simgesi olur ona sağ tıklayıp reload windows manager(tam ismini hatırlamıyorum) deyiniz sorununuz çözülecektir.

Mitsukuni

Daha önce de emerald kullanıyordum fakat bu olay emerald'a tema yüklenmemesi ve compiz fusion icon üzerinde emerald'ın seçili olmasından kaynaklanmış sanırım.
(Düzeltme: Benim için geçerlidir.)