Ekranda iz kalması

Başlatan dadaist, 26 Ekim 2010 - 22:55:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dadaist

Ubuntu 10.10 32 bit Masaüstü kullanıyorum. Ekranda panel kullanmıyorum, cairo-dock (no openGL) menüsünden faydalanıyorum. Sorun menünün zaman zaman ekranda iz bırakması. Ekran Kartı VİA CHROME. Şu an bilgisayarda ayrıce win7 kurulu ve win7'de ekran kartı aygıt yöneticisinde sorunlu görünüyor. Acaba bu sorun cairo-dock tan mı kaynaklı yoksa ekran kartımdan mı? Çünkü videolarda falan hiçbir sıkıntım yok. Win7 de aygıttaki  sorun ubuntu'yu bağlar mı?

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Software Rasterizer
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp, GL_NV_fragment_program,

heartsmagic

Windows'taki sorun Ubuntu'yu bağlamaz. Videolarda, sistem genelinde bir sorun yoksa sürücüde sorun olacağını sanmıyorum. Kaldı ki zaten senin kartının sürücüsü kullanılmıyor sistemde, standart sürücüler devrede. Bana sorununun Cairo ile ilgili gibi geliyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

Bende de ara ara bazen 2cmx10 cm civarı kare şeklinde gri izler kalıyor. Cairo dock kullanmıyorum. Web sitelerinde gezerken filan oluyor ara ara. Rahatsızlık vermiyor üstüne tıklayınca veya alanı seçince fare ile, kayboluyor. Ekran  kartım via chrom9 . Sizdeki iz nasıl bilmiyorum ama bu ekran kartı pek performanslı değil.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

krwlng

Ben de bir süre önce cairo denemiştim Ati 9550 ile, ekranda değişik şekiller ve sorunlar meydana gelmeye başladı kartımın 10.4 sürücüsü olmadığı için yükleyip deneyemedim ama cairo'yu kaldırıp Awn kurunca sorunlarım düzeldi.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ytgn

Alıntı yapılan: raspacı - 27 Ekim 2010 - 12:42:17
Bende de ara ara bazen 2cmx10 cm civarı kare şeklinde gri izler kalıyor. Cairo dock kullanmıyorum. Web sitelerinde gezerken filan oluyor ara ara. Rahatsızlık vermiyor üstüne tıklayınca veya alanı seçince fare ile, kayboluyor. Ekran  kartım via chrom9 . Sizdeki iz nasıl bilmiyorum ama bu ekran kartı pek performanslı değil.

Raspacı, dadaist ile *aynı ekran kartını kullanıyorsunuz. Yalnız ondaki izler oturumu kapatmadan geçmiyordu. metacity --replace ile sorun düzeliyor fakat bu sefer de cairo dock bozuluyormuş.
* irc kanalında görüştük, oradan biliyorum.
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

dadaist

Alıntı yapılan: ytgn - 27 Ekim 2010 - 16:00:35
Alıntı yapılan: raspacı - 27 Ekim 2010 - 12:42:17

Raspacı, dadaist ile *aynı ekran kartını kullanıyorsunuz. Yalnız ondaki izler oturumu kapatmadan geçmiyordu. metacity --replace ile sorun düzeliyor fakat bu sefer de cairo dock bozuluyormuş.
* irc kanalında görüştük, oradan biliyorum.

evet sanırım diğer arkadaş gibi bizim ekran kartları yeni işletim sistemlerinde sorun çıkarmıyor ama görsellerde sıkıntı oluyor. ya çok aksiyona girmemek gerek ya da iş görür bir kart almal lazım.