Ubuntu Satanic Edition 666.8

Başlatan Xenophobia, 04 Temmuz 2010 - 19:11:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

Eskidende gnome-look'da GDM temalarida vardi. sonradan kaldirildi yada linkleri olmustu sanirim. SE aslinda yeni bir sey degil yani...  Aslinda beni ubuntuya birazda baglayan sey SE 'nin Temasiydi :)
If I was your vampyre...

Usa_Rap

satanist tema mı bu nasıl ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2010 - 11:03:49

kanka eve gelcek misafirin biri bilgisayara gircek
http://ubuntusatanic.org/screenshots/karmic-icons.jpg

bunları görürse pek hoş olmaz gibi hahahaha

badhero

Alıntı yapılan: Usa_Rap - 03 Eylül 2010 - 10:56:19
satanist tema mı bu nasıl ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2010 - 11:03:49

kanka eve gelcek misafirin biri bilgisayara gircek
http://ubuntusatanic.org/screenshots/karmic-icons.jpg

bunları görürse pek hoş olmaz gibi hahahaha

Eve gelen misafirlerin sizin bilgisayarınızı nasıl görmesini istersiniz? Ona göre temalar bulalım size.

hasansahin

Duyduğum kadarıyla UbuntuME'nin (muslim edition) ismi, Canonical baskısı ile Sabiliy olarak değiştirilmek zorunda kalındı. (Çok emin değilim fakat bir ara sabiliy forumlarında okumuştum sanırım)
Böyle bir şey yoksa bu sözlerimi dikkate almayınız. Ama böyle bir şey söz konusu ise iki çift lafım var :

Neden Christian Edition veya Satanic Edition isimleri değiştirilmiyorda, Muslim edition üzerinde baskı kuruluyor?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

Yiğit Ateş

Baskı yapıldığına dair resmi bir kaynak olmadan farazi şeyler üzerinden tartışmak, bu konu için pek doğru olmaz bence.

sem

Bence de emin olmadan, emin olunduğunda dahi içinden çıkılamayacak bir konuya girmemek lazım...

//Emin olunduktan sonra çoğu kişinin diyecekleri olur orası ayrı...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

plusnettr

Sabily ismini alan dağıtımın adı Canonical baskısı ile değil geliştiricilerin isteği üzerine değiştirildiği hakkındaki bilgiyi duymuştum bende ayrıca bu konunun Satanic Edition ile olan bağlantısını da anlayamadım. Satanic Edition'un adının ne olarak değişitirilmesini isterdiniz o zaman Devil Edition mu Hell Edition mu :)
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

eribol

Bu konuda bir bilgi geçmekte fayda var. Canonical, kendi isminin dağıtımlarda kullanılmasını istemiyor. Sebepleri ise http://u-lite.org/content/message-canonical-change-your-name sayfasında açıklanmış. Asıl sorun ise Ubuntu Satanic Edition ve Ubuntu Chritian Edition'ın bunu pek dikkate almamasında. Sabily ise şu http://www.sabily.org/website/en.html?start=25 sayfada niçin isim değişikliğine gittiğini açıklamış.

ufuk_k

@m.eribol, verdiğin ilk bağlantıdaki Canonical avukatının yazısı aydınlatıcı. Ancak orda şunu demek istiyor.
Alıntı Yapthe issue is that you are attaching the brand, quality and assurance messages of the Ubuntu marks to something which is not Ubuntu. We wouldn't have a problem with you naming your project Ubuntu Lite Remix for example.

Yani, örneğin Canonical'a göre biz dağıtım yapsak, adını Ubuntutr koyamayız. Ama Ubuntu Turkish Edition koyabiliriz. Canonical Ubuntu sözcüğünün bu şekilde kullanılmasını istemiyor. Ama Ubuntu Christian ya da Satanic Edition diyince, Ubuntu ile doğrudan ilgili olmuyor, üzerinde değişiklik yapılmış olduğu anlamını veriyor.

Buna bağlı olarak Muslim Edition'a bakarsak, sanırım bu dağıtımın diğer adı UbuntuMe idi, yani Canonical'ın istemediği şekilde konulan bir ismi vardı. Yani sadece Ubuntu Muslim Edition olursa dağıtımın adı, Canonical sorun etmeyecek. Ama bir sözcük içinde Ubuntu geçiyorsa, UbuntuMe, UbuntuLite, Kubuntu gibi, Canonical'ın marka haklarını ihlal etmiş oluyorsunuz, bunu da şöyle açıklıyor, bu tarz isimler sanki Canonical'a ait bir dağıtım gibi gösteriyor, farklı bir "edition" olarak değil.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

eribol

ufuk_k

Site adı öyle ama, kendisi Ubuntu CE, UbuntuCe değil, belki ondandır :)
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

plusnettr

Alıntı yapılan: ufuk_k - 15 Ekim 2010 - 23:54:14
Site adı öyle ama, kendisi Ubuntu CE, UbuntuCe değil, belki ondandır :)

UbuntuCE olmaz ama Ubuntu CE olabilir alan adını da alırken ubuntu-ce.org olarak alsalarmış keşke  :D
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14