gitar ses i

Başlatan buketbarazi, 17 Aralık 2009 - 20:55:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buketbarazi

Ben bir soru sormak istiyorum.Elimde bir gitar var, bu gitari pc'nin mikrofon girisine taktigimizda kulakliktan ses gelmiyor.Windows'ta gitari mikrofon girisine taktigimda, kulaklikla gitarin sesini alabiliyordum.Sorun driver olabilir mi?Bir caresi var midir?Yardimci olun lutfen.

buketbarazi

zeitgeist

alsamixer

komutuyla ulaşacağın ses ayarlarında mikrofonla ilgili kanalları kontrol etmiş miydin? Klavye yön tuşlarıyla kanallar arasında gezebilir ve ses seviyelerini ayarlayabilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

buketbarazi

burdaki ayarlar degismiyor ki?Cok karisik , hicbirsey anlamadim

heartsmagic

Alıntı yapılan: buketbarazi - 31 Aralık 2009 - 17:23:22
burdaki ayarlar degismiyor ki?Cok karisik , hicbirsey anlamadim

Sağ-sol tşlarıyla kanalları gezip, aşağı-yukarı tuşlarıyla da yükseltme-alçaltma yapabilirsin. MM olan kanalları da M tuşuna basarak açabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

buketbarazi

ok,deneyecegim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ocak 2010 - 19:23:11

olmadi, baska bir alternatif olabilr m?cunku windowstayken gitarin sesini alırdık, mikrofon girisine takardik olurdu.Alsamixer ayarlari normal gorunyor, sdece orda mic yazan yer sıfır gorunuyor yardimci olabilir misiniz?

zeitgeist

Mic ayazan yeri yön tuşlarıyla yükseltemiyor musun? Gitarı makinede hangi girişe takıyorsun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Paneldeki ses simgesinden tercihlere gelip, Giriş kısmını bir kontrol ettin mi?

buketbarazi

hepsini kontrol ettim, input girisinde line in, mikrofon 1 ve 2 girisi var.Gitari mikrofon girisine taktik.Fakat hic ses yok.Alsamixer yazdigimizda microphone seviyesi 0 'ı gosterior, digerlerine mudahale edebilmeme ragmen microfon sesi yon tuslariyla hic ilerlemiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2010 - 12:03:35

heartsmagic

Mikrofon sıfır değil, 00 açık anlamına geliyor. Seviye aşağıda yazıyor. Ancak gitar sesi konusunda ne yazık ki yardımcı olamıyorum, gitarı olup da kullanan bir arkadaş çıkarsa o zaman sana yardımı dokunacaktır.

buketbarazi

volkmen

bende ayni dertten muzdaribim  :(

nyavuz

Alıntı yapılan: buketbarazi - 02 Ocak 2010 - 11:14:05
hepsini kontrol ettim, input girisinde line in, mikrofon 1 ve 2 girisi var.Gitari mikrofon girisine taktik.Fakat hic ses yok.Alsamixer yazdigimizda microphone seviyesi 0 'ı gosterior, digerlerine mudahale edebilmeme ragmen microfon sesi yon tuslariyla hic ilerlemiyor.
Gitarı taktığınızda mı hic ses yok? aklıma gelen ilk sey bu tur aygıtlar baglandıgında ses tercihlerinde cıkış bolumunde headphones in secili olmamasi , burayı bir kontrol edin,
ve bu ayarı degistikten sonra ses cıkısının sesiz  olup olmadıgını kontrol edin. Eger burada headphone gibi bir secenek yoksa, yada var secili hale getirmenize ragmen calışmıyorsa,
şu adımları deneyebilirsiniz.Bir onceki mesajınızdan anlaşılan Realtek ALC888 chip setli bir  karta sahipsiniz.
alt+f2
sudo gedit /ect/modprobe.d/alsa-base.conf
dosyasını acın ve bu kart icin http://alsa.opensrc.org/index.php/RealtekALC belirtigine gore 3 jack uzerinden 8 kanal ses destekliyor burdaki dosyanın en son satırına
options snd-hda-intel model=3stack-8ch
ekleyin ve sistemi yeniden baslatıp. Acıldıktan sonra headphones kısmını tekrar kontrol edip bir deneme yapın. Herhangi bir sorun yaşarsanız bu eklediginiz satırı silin.
kolay gelsin.