[Çözüldü] Evolution'da Gmail'i Pop ile Kullanma?

Başlatan XRumer, 08 Ağustos 2010 - 20:22:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Arkadaşlar forumda ve Wikide Evolution'un hem Gmail hem Hotmail hem Yahoo ayarları verilmiş. Yahoo ve Hotmail Pop kullanıyor ve Evolution'un kendi gelenler kutusuna e-postalar geliyor.
Gmail'i ise Imap olarak kullanıyoruz ve her kullanıcı hesabının kendi gelen kutusu oluyor ve bu beni rahatsız ediyor. Halbuki Gmail'i de Pop ile kullansak bütün hesapların e-postaları tek bir Gelen Kutusunda toplanacak. Thunderbird 2'de Pop ile kullanıyorduk. 3.0'da Imap'a geçtik.
Acaba Evolution'da Gmail hesaplarımızı Pop olarak kullanabilir miyiz, bu mümkün müdür, mümkünse nasıl yapılır bilen var mı?

heartsmagic

Evo kullanmıyorum ama mutlaka yapılandırma ayarlarında POP seçeneği vardır diye düşünüyorum. Şu şekilde örneğin:

http://2.bp.blogspot.com/_HVJ-V5STSj4/SY4e0t7TBjI/AAAAAAAAAfs/b7rVb_Lb7zQ/s1600-h/evolution2.jpg
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Çözüm sorunu, artık Evolution'da Gmail'i Pop ile kullanabiliyorum. Bütün hesaplarımın e-postaları tek bir gelen kutusuna düşüyor böylece. Imap ile bütün ayarlar aynı, sadece e-posta alma ayarları farklı. Onu da aşağıdaki resimdeki gibi düzenlerseniz tamamdır.

Eğer resim görünmüyorsa diye yazayım yine de:

Sunucu türü: Pop
Sunucu adresi: pop.gmail.com:995
Kullanıcı adınız: kullanıcı_adınız@gmail.com
Güvenli bağlantı kullan: SSL Şifreleme
Kimlik doğrulama türü: Parola

krwlng

Ben uzun zamandır evolution'da pop olarak kullanıyorum gmail hesabımı, thunderbird otomatik imap tanıdığı için otomatik yerine elle ayar yapıyorum thunderbird'de. Zaten ayarları yaza yaza ezberledim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

GAREZ

ayrıca ayarları yedekle hafıza kartına yedekleki sonra onunla tek tıkla kurup kullanabilesin ben yedekledim o şekilde kullanıyorum...