R530 da Ubuntu 10.10 Sorunlarım var

Başlatan frtxyz, 25 Kasım 2010 - 23:56:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frtxyz

Merhaba, Samsung R530 kullanıyorum cihaz özelliklerim aşşağıdaki gibi, cihazımdaki sorunlar şunlar

1) Hiçbirşekilde ekran parlaklığını değiştiremiyorum, Fn tuşuyla veya güç yönetimi menüsünden.
2) Fn + F9 bendeki wireless açma kapama kombinasyonu fakat bu kombinasyon çalışmıyor, wireless i bilgisayarımın boot ayarlarından sürekli açık hale getirdim ancak bu şekilde açık olabiliyor, işletim sistemi açıldıktan sonra açıp kapama gibi bir şansım yok.
3) Fn + left/right yani ses açma kapama tuşu sorunsuz çalışıyor.
4) Fn + F2 yani pil durumu gösterme kombinasyonuda sorunsuz çalışıyor.
5) Fn + F5 yani ekran ışığını kapat kombinasyonu çalışmıyor.
6) Fn + F6 yani mute kombinasyonu sorunsuz çalışıyor.
7) Fn + F8 yani performans ayarlama çalışmıyor.
8) Fn + F10 yani touchpadi aktif-pasif yapma kombinasyonu sorunsuz çalışıyor.

ayrıca touchpadimin kullanımı oldukça kötü cihazı windowsta kullanırken bu touchpadi mousetan daha iyi kullanabiliyordum çünkü çok fazla fonksiyonu vardı. Ayrıca touchpadim multitouch özelliğide vardı onuda kullanamıyorum. Bir diğer sorunumda Nvidia grafik kartının sürücülerini yükledikten sonra açılış kapanış ekranlarım değişti ve sanki açılış kapanış süreleri uzamış gibi geldi bana, ama sürücüleri yüklemeden önce de ekran ışığı kısıldıktan sonra hiçbirşekilde açılmıyordu, birde beklemeden uyandırdıktan sonra ekran karanlık oluyor ver açılmıyordu sürücü ile bu sorunlar düzeldi fakat dediğim gibi açılış kapanış ekranları değişti. Yardımlarınızı bekliyorum cevabı acemiye göre verirseniz çok sevinirim. Bir dip not samsung tools programını yükledim ama programı Sistem/Tercihlerden açmak istediğimde açılmıyordu, açılıyormuş gibi yapıp bekliyordu. Şimdi silmeyi denedim onuda becerebildimmi bilmiyorum silmek için synaptic paket yöneticisinden kaldırdım.

Cihaz : Intel i3 işlemci
Nvidia G310M grafik kartı
Atheros wireless
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

heartsmagic

@frtxyz, birden fazla başlık açmak sana yarar sağlamaz. Ayrıca açtığın başlık hem önceki sorununu hem yeni sorunları içeriyor. Hangi başlıktan devam edeceğiz, hangi başlığı takip edeceğiz biz? Kısacası eski başlığından devam edelim lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.