Mouse wheel scrolling ve Compiz-İmleç sorunsalı

Başlatan Bloodless, 22 Eylül 2010 - 15:50:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodless

Selamlar;

1- Farelerin tekerler döndürdüğünde kaç satır ilerleyeceğini nasıl değiştirebiliriz? launchpad'e falan baktım bunun için bir bug falan demişler.

2- Compiz açıkken yine mouse imleçini bir türlü değiştiremiyorum. Yine Lauchpad'te bug olarak gözüküyor.

Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

heartsmagic

Nereden kaç satır? Forumda kısa bir süre önce sorulan ve yine konuştuğumuz bir mevzu bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bloodless

Tarayıcıdakeyken mesela. Firefox için about:config üzerinden bir düzeltme sunulmuş ama chromium kullanıyorum. Sanırım Xorg ile alakalı bir bug olsa gerek bu. Mouse wheel speed için bir çok öneri var ama hiç birisi çalışmamış lauchpadte yorumlar hep olumsuz. Artık mouse settings sekmesine böyle bir düzeltme getirilmeli diye düşünüyorum.

ikinci olarakta çok basit görünse bile compiz aktifken mouse imleci cidden değişmiyor. Normalde çok mühim bir olay değil aslında ama hoşuma giden bir cursor teması buldum. Fakat kullanamıyorum. Aktif ediyorum bir şekilde fakat farklı yazılımlarda orijinal temaya dönebiliyor. Çözüm bulamadım bulursam buradan paylaşacağım bende =)
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

heartsmagic

Evet Firefox için çözüm var ancak sistem geneli için mesele biraz karışık. xorg.conf dosyası ile hallediliyordu sanırım eskiden ancak şu an ne durumda bilemiyorum. Forumda konuştuğumuz başlıkta da bunun üzerine yorum yapmıştık zaten. Diğer sorunun hakkında bir fikrim yok ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.