[Çözüldü] Klasördeki Resimlerin ismini topluca değiştirmek için program

Başlatan nomercy, 18 Eylül 2010 - 15:59:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nomercy

Belirttiğim bir klasördeki resimlerin isimlerini sırayla değiştirmek için bir program arıyorum örnek vermek gerekirse 100 tane resim varsa klasörde "deneme-1" ile "deneme-100"
arasındaki rakamlar şeklinde değiştirsin çok fazla resim olduğundan dolayı el ile yapamam acaba bu işi yapan bildiğiniz bir program varmı? 

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

stef_q

nomercy

tam bende pyrenamer a bakıyordum mmv işimi görmedi pek isimleri değiştirirken eski isimleri sona ekliyerek devam ediyor mockup u deneme sansım olmadı bulamadım çünkü su anda pyrenamer a bakınca yazarım gene

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Eylül 2010 - 17:07:58

Pyrenamer işimi gördü teşekkürler çok güzel bir programmış

xwes

bu özelliğin kde'de öntanımlı olarak bulunduğunu da ben belirteyim. Winzorttaki gib, hepsini seçip istediğiniz gibi bir isimle başlatıp numaralandırıyorsunuz.
KDE kullanmak istemiyorsanız ubuntu üzerine dolphin kurarak da yararlanabilirsiniz.

nomercy

uzun süre arch üzerinde kde kullandım ama gnome u daha çok seviyorum program işimi fazlasıyla gördü resimler için ayrı bir kısmı bulunması daha çok hoşuma gitti resimlerin çözünürlük,çekildiği tarih gibi özellikleri isimlendirirken belirli kalıplar şeklinde ekliyebiliyorsunuz gerçekten güzel bir programmış