Samsung ML-1915 Ubuntu 9,10

Başlatan lyalcin06, 02 Ekim 2010 - 17:46:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lyalcin06

Merhaba ,,

Masa üstü bilgisayarıma Samsung yeni laser ML-1915 laser yazıcı aldım

usb balgantısnın taktıgım zaman bana eksik sürücü yüklemesi diye hata verdi samsung sitesinden.

http://www.samsung.com/hk_en/consumer/computer-peripherals/printers-multifunction/monochrome-laser-printers/ML-1915/XSS/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

sitesinden Unified Driver  drv sini indirdim. fakat başarılı olamadım güncelleme yapsam veya 10,04 kursam bu işi çözermiyim. kitapcıgından ubuntu için sadece 8,04 e kadar drv destegi oldugunu söylüyor.eski sürüme gerimi dönmem lazım bu konu hakkında bana yardımcı olunursa çok sevinirim.

Saygılar

lyalcin06

Ustadlar daha mesajimi gormediler galiba :))hic kimse yorum yapmamis

heartsmagic

Neden başarılı olamadın?

Ayrıca üstadlar daha önce benzeri başlıklara yorum yapmışlar, bkz: @dimetokavi:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22211.msg267213.html#msg267213

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lyalcin06

Benden eksik sürücü yüklemesi diyip ,Chose driver istiyor secenekler ise  select printer from database / provide PPD file / search for a printer driver driver to download fakat hiç birinde samsung ML-1915 yazıcı secenegi yok 
Not : ppd file windows daki gibi inf dosyası gibi bir özellikmi onu gösterip içine tanıtmakmı gerekli

eribol

Verilen adreste hangi adımlarda ne tür çıktılar aldınız? Onları görebilsek yorum yapabiliriz.

lyalcin06

Alıntı yapılan: eribol - 05 Ekim 2010 - 17:20:14
Verilen adreste hangi adımlarda ne tür çıktılar aldınız? Onları görebilsek yorum yapabiliriz.

levent@levent-desktop:~$ lsusb
Bus 002 Device 003: ID 04e8:3297 Samsung Electronics Co., Ltd
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
levent@levent-desktop:~$

saygılar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ekim 2010 - 18:45:04

Alıntı yapılan: eribol - 05 Ekim 2010 - 17:20:14
[/quote

yazıcılar listesi geliyor Chose driver kısmında fakat samsung segmesinde ML-1915 diye bir sürücü cıkmıyor buraya bir sürücüeklem sansımız varmı

heartsmagic

@lyalcin06, benim verdiğim bağlantıda @dimetokavi'nin dediklerini denedin mi? Eğer denediysen sonuçlarını görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.