Matlab Bazı komutlar çalışmıyor

Başlatan msenkaya, 07 Eylül 2010 - 12:34:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

msenkaya

Merhaba arkadaşlar,
LinuxMint Isadora kullanıyorum. Kök(/), /apps ve /yedek olarak üç sabit disk kullanıyorum.
/apps bölümüne kurduğum Matlab2009b' de bazı fonksiyonlar -örneğin xcorr ve xcorr2- çalışmıyor.
Aynı kurulum OpenSuse 11.3 üzerinde sorunsuz çalışıyor. Linux üzerine iyi kullanıcı olduğunu düşündüğüm bir dostum
bir 'library' hatası olabileceğini söyledi. Matlab forumlarında sorunu yazdığımda "Run the command VER in your installation of release R2009b"
böyle bir cevap yazdılar. LinuxMint forumlarınada sorunu ilettim fakar verimli olmadı.
Yardımlarını bekliyorum, teşekkürler...

heartsmagic

Hata tam olarak nedir?
Sana söylenen sanırım Matlab kurulum dizininde VER komutunun uygulanması. Ancak haliyle Linux üzerinde böyle bir komut yoktur. Eğer dizin içinde VER isminde bir dosya varsa ve çalıştırılabilir durumdaysa:
./VER komutu ile kendisini çalıştırabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

msenkaya

Hata tam olarak
Undefined function or method 'xcorr' for input arguments of type
'double'.
şeklinde. Dediğiniz gibi "ver" diye bir linux komutu yok, öyle bir dosyada yok.

heartsmagic

Sana verilen cevaba bakacak olursak bu fonksiyonların Signal Processing Toolbox paketine dahil olduğu görülmekte. Senin kullandığın 2008 sürümünde bu paket bir şekilde Matlab'a dahil edilmiş. Ancak haliyle edindiğin 2009 sürümünde yokmuş. Sana verilen tavsiye ilgili lisansı satın alarak bu paketi kurman.
http://www.mathworks.com/products/signal/tryit.html

VER meselesi ise Linux komutu değil, Matlab komutuymuş.

msenkaya

Ama aynı sürümü Opensuse 11.3 üzerinde sorunsuz kullanıyorum, ayrıca çalışmayan fonksiyonlar Matlab in içinde mevcut, herhangi bir eksik fonksiyon yok.

heartsmagic

Evet, OpenSUSE meselesini unutmuşum ben. Haliyle durum ilginçleşiyor. Ne yazık ki bu konudaki en iyi cevabı yine soruyu sorduğun yerden alacaksın.