Mobee Fan Sorunu

Başlatan Tuxie, 28 Eylül 2011 - 09:47:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

Arkadaşlar Mobee S K120 netbook var.Elektriğe taktığımda ve sonrasında açtığımda fan hiçbir şekilde çalışmıyor ısısı artıyor yanacak noktaya geliyor.
Fakat tersi durumda yani pil ile başlatıp sonra ac adaptöre taktığımda fan çalışıyor.Bios sorunu olduğunu düşünüyorum.Win 7 ve ubuntu'da denedim değişen birşey yok.
İkinci bir sorunum;
Bunlar çin malı bir anakart kullanıyorlar galiba bir sürü programla denedim hardware lister everest falan. Fakat anakart markası olarak czc model olarakta czc diyor ben şimdi bunun biosunu nasıl bulacağım teknik serviste kaçamak cevap veriyor ürün  sıfır ama hediye garanti yok yani.Bu arada bios AMİ marka yardımlarınızı esirgemeyiniz teşekkürler.

aurora

Şöyle bir şey buldum; http://www.mobee.com.tr/yenimobees.php

Alıntı YapFlash BIOS   Phoenix Flash Utility ile kolay BIOS güncelleme.

Buradaki adreste de hem AMI hem de Phoenix Flash ile ilgili bağlantılar mevcut.

Ayrıca burada da bios ile ilgili detaylar var. (Bios numarası, anakart ile ilgili bilgi vs.)

Buradaki adreste yer alan AMIBIOS & Aptio - AMI Firmware Update Utilities bağlantısını bir gözden geçir istersen. Sanırım indireceğin yazlım biosu otomatik güncelliyor.

Tuxie

Teşekkür ederim fakat oraya Mobee sitesine niye öyle yazmışlar anlamadım bir kere Phoneix değil Ami bios benim ki. Verdiğiniz bağlantılarda ki uygulamalar rom un nasıl yükleneceğini söylüyor yani update dosyası olmadan o programlar işe yaracayacağını sanmıyorum. Esas sorun şu ki bios agent diye bir site var burada bana yeni versiyon olduğunu söylüyor fakat ücretli. Nereden indireceğimi bilemiyorum. Anakart modelini bilebilsm olacak ama.

aurora

Tuxie

Evet baktım fakat dediğim gibi bunlar sadece güncellemenin olduğunu söylüyorlar dosyayı göstermiyorlar indirebilmek için 60 tl ye yakın bir ücret ödemem gerekiyor.