Trine oyunu hakkında sorun.

Başlatan Bahired, 30 Ağustos 2010 - 13:00:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bahired

Merhaba Arkadaşlar;

Linux' u çok övdüler, Gerçektende övdükleri Kadar varmış, Windows ile arasında fark çok, Fakat bir sorunum var; Trine adlı bir oyun oynuyorum, Wine ile kurmamı söylediler, Kurdumda Çok güzel kurdu(Directx' ide kurdu) Fakat ilk oyunu açtığımda ekranın tamamını kaplamıyor, Pembe pembe çizgiler çıkıyor idi, Sol attan masaüstünü Göstere tıkladığımda oturum kapanıyor, Yenikten açıyordum Bunu 3-4 defa denedikten sonra sorun kalktı, Daha sonra Oyun açıldı, Ama bu sefer ekran simsiyah, Esc ye bir kaç kere bastıktan sonra Tek menüdeki yazılar geliyor, Arka plan simsiyah, Oyun görüntüleri yok, Çok araştırdım Ama bir türlü sorunu bulamadım.

İkinci bir sorunum ise, Soru işaretine bastığımda "x" Çıkıyor, Soru işareti yazamıyorum, Kurarken Kendi önerdiğini seçtim.

Teşekkür ederim.

ırmak

Compiz açıksa kapatın.
metacity --replace
işinizi görür.

Bahired

Kardeşim, Linuxu kuralı belki 5-6 saat olmuştur, Compiz ve Verdiğin kodu anlayamadım, Uygulamalı anlatır isen sevinirim.

ırmak

Alıntı yapılan: Bahired - 30 Ağustos 2010 - 13:44:53
Kardeşim, Linuxu kuralı belki 5-6 saat olmuştur, Compiz ve Verdiğin kodu anlayamadım, Uygulamalı anlatır isen sevinirim.

Alt+F2 yapın.
Kodu yazın.
Ya da Uygulamalar>Donatılar>Uçbirim
Kodu yazın.

Bahired

Malasef kardeşim, Bir değişiklik yok. :(

barış

@Irmak'ın verdiği kodu, Uçbirime yazın (uygulamalar>donatılar>uçbirim).

Compiz'in nasıl kapatılacağına dair forumda arama yapabilirsiniz.

Bahired

Compiz Kapalı, Fakat Uçbirimden çıktığımda klavyede hiçbir işlem yapamıyorum, Uçbirim açık iken oyuna girdiğimde bir değişiklik yok.