[Çözüldü]cmus: Error: opening audio device: internal error

Başlatan opusxx, 24 Ağustos 2010 - 17:08:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opusxx

Bu seferde testing sürümünü geçtiğim ilk gün kurmuş olduğum cmus sorunu ile karşınızdayım :) . İlk gün radyo dinleyip düne kadar kullanma şansım olmamıştı. Dün hem radyo hemde mp3 dinlemeye çalıştığımda Error: opening audio device: internal error
uyarısı ile karşılaştım. Aradan 4-5 gün geçti birçok şey kurdum kaldırdım deneme amaçlı. Gerçi aynı hatayı mplayer de de aldım. Yeniden silip kurmama rağmen sonuça aynı..... Az önce indirmeye başladığım vlc de bir sorun yok, çalıyor mp3 lerimi. Cmus aynı.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

opusxx

:)
Alıntı yapılan: bytan - 24 Ağustos 2010 - 18:39:45
Madem testing kullanıyorsun bugs.debian.org ilk uğrayacağın durak olsun. :)

İyi hatırlatma oldu. Dün google' ı kurcalarken bu başlığı kaydetmiştim. Bana hep karışık geliyor bu mail yöntemi, kim kime mail atmış, cevap hangisi var mı yokmu. İnsanın ingilizcesi vasat olunca yorgun haldeyken çeviri yapmak ağlata biliyor :).
... Neyse, verdiğiniz linkte gözüme çarpan ve sormak istediğim bir yer vardı
'' It seems that dsp.alsa.device, mixer.alsa.device, and
mixer.alsa.channel are all unset in the current install of cmus. After
setting the latter to "Master" or "PCM" and the former two to
"default", as the cmus man page indicates is the common value,
everything works fine.''
Yeniden kurulumdan sonra nasıl bir ayar yapmalı bilemiyorum. Gnome kullanmadığım için ses ayarlarını xfcemixer ile göre biliyorum. Onda da hiçbir genel ayar yok. Onun dışında alsamixer var ve hep onu kullanıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ağustos 2010 - 20:36:34

Alıntının içerisine yapmışım yorumu :) ....
Neyse sorun giderildi.

Cmus man dan bahsedilmiş orası gözümden kaçmış. man cmus  içinde  # change output plugin
:set output_plugin=oss

konrol ettiğimde hiçbiri işaretli değildi. İk başta ''oss'' denedim olmayınca ''alsa'' yazdım şimdi * her şey yolunda :)
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,