[Çözüldü] Firefox Güvenlik Uyarısı Sorunu

Başlatan necromencer, 22 Ağustos 2010 - 13:42:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

necromencer

"Uygulamanın güvenlik bileşeni çalıştırılamadı. Uygulamanın kimlik dizinindeki dosyalardaki sorunlar, en olası olanlar. Lütfen bu dizinde yazma ve okumayla ilgili kısıtlama olmadığından veya sabit diskinizin tamamen dolu yahut dolmaya yakın olmadığından emin olun. Uygulamadan çıkıp sorunu çözmeniz tavsiye edilir. Oturuma bu hâliyle devam ederseniz uygulama, güvenlik özellikleriyle ilgili sıra dışı davranışlar sergileyebilir." firefox'u açmak için her tıkladığımda uygulama açılmadan önce bu uyarı yazısı çıkıyor.
Ayrıca eklenti menüsüne tıkladığımda "services.addons.mozilla.org:443 bağlantısı sırasında bir hata oluştu.

Güvenli olarak bağlanamıyor, çünkü SSL iletişim kuralı devre dışı bırakıldı.

(Hata kodu: ssl_error_ssl_disabled)
"
diye bir başka uyarı alıyorum.

Bunun nedeni nedir acaba ve bu şekilde kullanımın herhangi bir riski olur mu.
Ve son olarak bunu nasıl düzeltebilirim. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2010 - 13:48:36

ayrıca  gmail vb websitelerine girdiğimde
"Güvenli bağlantı girişimi başarısız

www.google.com bağlantısı sırasında bir hata oluştu.

Güvenli olarak bağlanamıyor, çünkü SSL iletişim kuralı devre dışı bırakıldı.

(Hata kodu: ssl_error_ssl_disabled)

* Bakmak istediğiniz sayfa geçersiz veya desteklenmeyen bir güvenlik iletişim kuralı kullandığı için gösterilemiyor.

* Lütfen site yönetici ile irtibata geçerek durumu bildirin. Bunun dışında, bu çalışmayan siteyi yardım menüsündeki komutu kullanarak rapor edebilirsiniz.
" diye uyarı alıyorum ve sayfa açılmıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2010 - 13:49:27

Not: Seçenekler bölümünden SSL'yi kontrol ettim ve etkin durumda .
Neden olduğunu bir türlü anlayamadım.

fyodor

ssl benim bildiğim kadarıyla rss ile ilgili olsa gerek o prtokolde netscapeden beri geliştirilen bir protokol eskiden veriler nette şifresiz ve korumasız dolaşıorken rss ile artık bilgilerin şifrelenerek gönderiliyor ve alınıyor eğer bunda bir sorun varsa çapraz site saldırılarına veri güvenliği konusunda sorun yaşarsın home dosyası içinden firefox dosyasını sil ve sıfırla daha sonra firefoxu synapticten komple kaldır sonra tekrar kur ve aşağıdaki eklentileride kurmanı öneririm.

1.no script
2.ad block
3.cookie safe
4.flashblock
5.Phish Tank Sitechecker
6.stealther
7.trackmenot

bytan

SSL ile RSS birbirinden tamamen farklı konular.

@necromencer,

Sorunu yaşamadan önce en son neler yaptın? Herhangi bir müdahale olmadan yaşanabilecek bir soruna benzemiyor. Sonradan kurduğun eklenti, yaptığın bir ayar var mı?

Tüm ayarlarını sıfırlamak için tarayıcını kapatıp alttakini uygula ve sonra sorunun devam edip etmediğine bak:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

necromencer

@bytan
Gerçekten çok teşekkür ederim dediğin komut işe yaradı.
Kaç gündür aramadığım,sormadığım forum sitesi kalmamıştı. Hatta yabancı forum sitelerinde bile bulamadım.
Çok sağolasın. İyi geceler...