[Arşiv][Çözüldü] Bilgisayar kapatılırken oluşan Polickyit sorunu

Başlatan kalkan1973, 30 Ağustos 2010 - 11:52:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Arkadaşlar 10.10 sürümüne yükseltme yaptığımdan beri hem UBUNTU YAZILIM MERKEZİ çalışmıyor hem de bilgisayarı kapatırken ya da oturum kapatırken resimdeki gibi bir uyarı her defasında çıkıyor... Bunu nasıl düzeltebiliriz?
Evde İşte her yerde Linux

bytan

Hızlı yükseliyorsun @Mustafa Kalkan :) Tam sürüm çıkmadan önce meydana gelen sorunların kimilerini kullanıcı olarak çözebiliyoruz, ancak kimi sorunsa geliştiricilerin eline baktığından ortada kalıyor. Konuyu Alfa bölümümüz de kabaca fikir verir.

Yazılım merkezini uçbirimde çalıştırıp neden çalışmadığına bakabilirsin.

software-center
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kalkan1973

Kapanmadaki sorunu çözemezsem yeniden 10.04 e dönecem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ağustos 2010 - 13:33:17

Yazılım Merkezi sorununu çözdüm. Yalnız ingilizce...

heartsmagic

Yazılım Merkezi sorunu daha önce dile getirilmişti, Türkçe ile sorun var sadece. Bu sorun bende de mevcut bir süredir, vakit bulup bakamadım henüz. Ancak sistemi kaldırtacak bir sorun mu bu? Bir kere daha tıklayıp kapatıyoruz sistemi haliyle :) Alfa bir sürüm kullanıyorsak böyle ufak tefek sorunları görmezden gelmeye çalışmalıyız. Yapabiliyorsak hata bildirimi yaparız mesela, zaten alfa kullanmadaki amaçlardan biri de budur. Keşke her sorun bu kadar küçük olsa, henüz doğrudan çözülemeyen bir X/Nvidia sorunumuz mevcut mesela.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Bir bizden önce davranmış:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/policykit-1-gnome/+bug/623819/

Şu satırları yazdığım saat itibariyle yaklaşık 40 dakika önce paket güncellenmiş, sorun çözülmüş. Muhtemelen akşama depolara düşer.

kalkan1973

Aynı zamanda bilgisayarım müthiş yavaşladı... Neden oluyorsa??? Ben de tekrardan format atmak zorunda kaldım. Güncelleme bir yana 40 GB a yakın veriyi tekrar harddiske kopayalamak saatler alıyor. CD ler fırından çıkmış gibi ısınıyor. Bir daha mı aman kalısın. KARARLI SÜRÜME KADAR BEKLERİM ARTIK.

heartsmagic

Bahse konu sorun dünkü güncellemelerle düzeldi. Bu nedenle konuyu kapatalım. @Mustafa Kalkan, Alfa'nın ilk çıktığı andan beri kullanmaktayım 10.10'u, henüz sistemim yavaşlamadı, aksine hızlandı.