Karma Puanım Neden Düştü?

Başlatan nazan, 22 Mart 2010 - 18:07:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nazan

Dün gece 270 olan karma puanım, bugün yaklaşık 25 çeviri yapmama karşın 257'ye düşmüş görünüyor. Sebebi nedir acaba?
Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Beta

eribol

Karma bütün takımı ele alıp bir rakam çıkarıyor. Yani takım genelinde yapılan çevirilere göre bu puanlama yapılıyor sanırım.

aniceman

düşme nedeni çevirilere ara verdiğinizde launchpad in belli oranlarda karma puanlarını düşürmesi.
bir de launchpad in karmaları bir gün sonrasında işlediğini unutmayın. yani bugün yaptığınız çevirilerin karmaları yarın işlenmiş olacak.
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

nazan

Alıntı yapılan: aktash - 22 Mart 2010 - 18:20:26
düşme nedeni çevirilere ara verdiğinizde launchpad in belli oranlarda karma puanlarını düşürmesi.
bir de launchpad in karmaları bir gün sonrasında işlediğini unutmayın. yani bugün yaptığınız çevirilerin karmaları yarın işlenmiş olacak.

Çevirilere öyle puanım düşecek denli ara vermedim.. Üstelik 170 Karma puanından 270'e yükselmiştim.. Neyse vardır bir nedeni..
Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Beta

aniceman

"ara"dan kastım "gün" idi. sanırım her gün bir çeviri de olsa el attığınızda bir düşme söz konusu olmuyor. ama her günlük arada düşme oluyor.

bytan

Çok açık olmasa da karma işleyişi hakkında bilgiler var:

https://help.launchpad.net/YourAccount/Karma
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

Başkaları yaptığınız çeviriyi değiştirdiğinde de puan düşüyordu galiba.

ubuntuki lilith

Bir yerden okuma değil de uzun zamanlı gözlemlerime dayanarak şunu diyeyim. Puanınız yükseldikçe karma yükselmeniz de zorlaşıyor. Farazi konuşuyorum 5 cümle çevirmek 5 puan getirirken karma puanınız düşükken diyelim karmanız 3-5 bin oldu 5 cümle ancak 1 karma getiriyor. Launchpad'in beklentisi artıyor. Ben de dün en az 50 cümle çevirdim ama karmam düşmüştü. Demek ki karmama göre yükselmek için daha çok çevirmeliyim. Böyle algılıyorum ben durumu.

ırmak

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 22 Mart 2010 - 19:52:09
Bir yerden okuma değil de uzun zamanlı gözlemlerime dayanarak şunu diyeyim. Puanınız yükseldikçe karma yükselmeniz de zorlaşıyor. Farazi konuşuyorum 5 cümle çevirmek 5 puan getirirken karma puanınız düşükken diyelim karmanız 3-5 bin oldu 5 cümle ancak 1 karma getiriyor. Launchpad'in beklentisi artıyor. Ben de dün en az 50 cümle çevirdim ama karmam düşmüştü. Demek ki karmama göre yükselmek için daha çok çevirmeliyim. Böyle algılıyorum ben durumu.

Çok çeviri yapıp Launchpad'i fazla beklentiye sokmamak lazım demek ki. Ben de böyle algıladım durumu:)

aniceman

yeni kullanıcıların eski kullanıcılara yetişebilmeleri için karma puanlarında öyle bir algoritma kullanıyorlarmış.
launchpad öyle diyo ;)

keyfi değiştir :P
yoksa ubuntuki ye kim yetişebilir, bi de kpss çalışıyor (çalışmasa ne olurdu merak ediyorum :)

Tuxie

başlık israfı yapmayayım dedim arkadaşlar bu karmadan şikayetçiyim ben aslında yükselince insana gaz veriyor. fakat 2 gün giremedim 100 puandan fazla  düşmüş 499 idi 333 inmiş ilgincime gitti diğer takımdakilere göre mi bu puanlar veriliyo tam anlayamadım :)

ubuntuki lilith

Çevirmeyenlerin karmaları çevirenler arasında pay ediliyor  :P
Tuxie, çevirmeyince düşüyor bizim de elbette.