[Çözüldü] Ati Xpress 200 sorunu

Başlatan Me_Te, 25 Ağustos 2010 - 19:51:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Me_Te

sevgili forum sakinleri bu benim ilk mesajım..Şimdiden hepinize saygılar ben 2 hafta önce windows tan yandım allah diyip ubuntuya sığındım.. ama kaderime bakın ki en garip ve problemli ekran kartı bendeymiş de haberim yokmuş. Bayağı bir döküman okudum.. olmuyor olmuyor  olmuyor... sistemde sanki ekran kartım hiç yokmuş gibi.ne isim var ne fglrx ne mesa.. işin garip tarafı xorg.conf dosyamın içi boş!!!!!!!!!! her türlü driver ı yükledim ama nafile. napıcam bilmiyorum beni bu dertten çekin kurtarın vardır herhalde bi çözümü ben dolanıp duruyorumdur çevresinde cahilliğimden... :'(
çok merak ettiniz dimi ekran kartını hemen söyliyim Xpress 200 anakart çipsetinde markasıda FOXXCON RC4107-MA  lütfen rüyalarıma girdi artık bu durum

İLGİLENENLERE ALLAH ŞİMDİDEN RAZI OLSUN   :) SAYGI VE SEVGİ DİLEKLERİMLE....

İYİ FORUMLAR
edit:ubuntu sürüm 10.04 lts

ironic

Ati X serisi için artık sürücü çıkarmıyor. Açık kaynak sürücülerden başka bir yol yok ne yazık ki.

Me_Te

Şu an bi çözümü yok mu yani :'(

Me_Te

onuda denedim yaw:S:S oda olmadı napıcam bilmiyorum........ xorg.conf dosyası boşboş nasıl ayar yapıcamki bn.... bide ben format atarken mor ekrandan sonra direk siyah ekran geliyodu oduna şu linkteki yazılanları yapına halletmiştim..

http://www.adilkaraoz.com/2010/05/ubuntu-10-04-siyah-ekran-ekran-kararmasi-problemini-giderme/

bunla ilgili öneriniz nedir acaba?????

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2010 - 23:21:06

bide mesa sürücüsünü yükleyince x e res attığımda direk siyah ekran geliyo:S:S

heartsmagic

xorg.conf dosyası boş gelecek zira öyle bir dosya olmayacak. Bu şekilde mesa kullanılabiliyor. Sen sürücüleri güzelce kaldırdığına emin ol ve @ironic'in işaret ettiği başlıktakileri uygula.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Me_Te

SON DURUM:FORMAT ATILDI AYAR YAPILDI MESA KURULDU ŞİMDİ CEYİR CEYİR ÇALIŞIYO.... beni bu dertten kurtardığınız için çok tşk ederim elinizi bilginiz ve klavyeye yazı yazan ellerinize sağlık  :D :D :D :D ;) ;) ;) ;)