hplip-3.10.5 hpmudext Error

Başlatan adubel, 06 Ağustos 2010 - 15:36:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adubel

Merhaba
Ubuntu server 9.04 e hplip-3.10.5 yüklemem gerekiyordu.
Bende kodlarını buldum derledim yükledim. Fakat hp-setup dediğimde ise karşıma söyle bir hata cıkıyor.

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/local/bin/hp-setup", line 45, in <module>
    from base import device, utils, tui, models, module
  File "/usr/local/share/hplip/base/device.py", line 37, in <module>
    import status
  File "/usr/local/share/hplip/base/status.py", line 40, in <module>
    import hpmudext
ImportError: /usr/lib/python2.6/dist-packages/hpmudext.so: undefined symbol: hpmud_make_par_uri

Nette arama yaptıgımda çeşitli şeylerle karşılaştım. Soruna ait genel bir çözüm göremedim gördüysemde anlıyamadım.(yabanci dil sorunu :) ).
Genelde tekrar yükle demişler bende dediklerini yaptım fakat çözüme bir yardımı olmadı. Su durumda önerebileceğiniz bir şey varmı?

eribol

Python2.6 sürümünün paketlerini depodan aratıp kurmayı deneyin. Tabii bu sadece öneri. Eksik kütüphane var çünkü.

heartsmagic

Bir de Python olunca aklım Türkçe sorunu geliyor :) Gerçi hata çıktısında böyle bir ip ucu yok ama deneyelim yine de:

LC_ALL=C hp-setup
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

adubel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ağustos 2010 - 15:58:08
Bir de Python olunca aklım Türkçe sorunu geliyor :) Gerçi hata çıktısında böyle bir ip ucu yok ama deneyelim yine de:

LC_ALL=C hp-setup
Ne yazikki işe yaramadı... Ki zaten dediğiniz gibi dil hatası değildi:)

@eribol
Bende dediğiniz gibi düşünerek gözüme kestirdiğim her paketi yükledim. Ama hangisine elimi atsam işe yaramıyor. Bi öneriniz varmı:)
Yoksa bu gidişle içinde python geçen tüm paketleri yükliyeceğim :)

eribol

Çözüme götürür mü bilmiyorum ama tavsiye işte :) python2.6 ve lib içeren paketler veya python2.6, lib ve hp içeren paketler veya python2.6 ve hp içeren paketler aratılıp kurulabilir :) Uzun oldu ama bir paket eksik işte mecbur :)